Azimut Grande Trideck

Azimut Grande Trideck

Azimut Benetti Group’ta belirgin bir taksim vardı; Azimut 100ft’e kadar seri tekneler inşa ederken, Benetti 100ft ve üzeri süperyatları inşa ediyordu. Son yıllarda Azimut Grande serisi bu sınırı belirsiz hale getirerek, boyu 114ft’e (35 Metri ile) kadar çıkan yatlar sunmuştu; şimdiyse en yeni amiral gemisi modeli olan Azimut Grande Trideck’i piyasaya sürerek sınırı tamamen ortadan kaldırdı. 125ft uzunluğu ve üç güvertenin yanı sıra flybridge’i ile bu yeni model tam anlamıyla bir süperyat.

Son yılların en revaçta isimlerinden Alberto Mancini tarafından tasarlanan, iç dekorasyonu Achille Salvagni’ye ait tekne birçok yönden mevcut tasarımları sarsacak gibi görünüyor. En büyük değişiklik, ana güverte katından birkaç metre yüksekteki asma kata yerleştirilen kıç havuzluk uygulaması. Havuzluk, manzaranın tadını çıkarabileceğiniz yükseltilmiş bir terasın yanı sıra aşağıda yanları açık bölmelerin çerçevelediği kalıcı bir beach club için ihtiyaç duyulan tavan yüksekliğini sunuyor. Botlar ve deniz araçları bunun ilerisinde yer alan garajda muhafaza ediliyor. Demirdeyken, katlanır ayna açılarak beach club denizin üzerine doğru uzatılıyor ya da alçaltılarak yüzme platformu ve garajdaki bot ve deniz araçları için rampa haline getiriliyor.

Yükseltilmiş kıç güverte ve gömme beach club’ın dışında, güverte seviyesinde, flybridge uzantısı ve yan kaidelerin arasında yer alan daha ufak, daha samimi bir havuzluk daha bulunuyor. Burası, özellikle daha samimi olarak tasarlanmış, güverte katındaki salonla birleşiyor. Mutfak ve gösterişli master kamara da bu katta yer alıyor. Daha resmi yemek bölümleri ufak bir mutfağında yer aldığı üst güverteye taşınmış, ancak arzu edilirse bu bölüm VIP kamara olarak donatılabiliyor. Diğer dört misafir kamarası alt katta, vasatta yer alıyor. Maalesef iç dekorasyon çizimleri henüz tersane tarafından paylaşılmadı.

Tüm bu yaşam alanlarını, en büyük makine seçenekleriyle 5-20 knot arası herhangi bir süratte verimli ve konforlu bir seyir sunan ve 24 knot azami sürat yapmak üzere tasarlanmış D2P (deplasmandan plaining’e) bir gövde taşıyor.
İLETİŞİM: karina.com.tr

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 38.2m (125ft 4in)
En 7.9m (25ft 11in)
Makineler Çift MTU 2400hp-2600hp
Maksimum sürat 23-24 knot
Seyir sürati 20-21 knot
Fiyatı Firmayla iletişime geçiniz.