Yalıkavak Marina’ya prestijli statü

Yalıkavak Marina’ya prestijli statü

Yalıkavak Marina, dünya yatçılık sektörünün prestijli kurumlarından The British Yacht Harbour Association (TYHA) tarafından verilen “5 Altın Çıpa Platin” statüsünü kazandı.

Yalıkavak Marina, son yıllarda kazandığı ödüller ve statülere yeni bir tanesini ekledi. Dünya yatçılık sektörünün prestijli kurumlarından The British Yacht Harbour tarafından verilen “5 Altın Çıpa Platin” statüsünün son sahibi Yalıkavak Marina oldu. Bu akreditasyonla Yalıkavak Marina, Türkiye’de “5 Altın Çıpa Platin”, “2020 En İyi Uluslararası Marina” ve “2018/2019 Dünyanın En İyi Süper Yat Marinası” ödüllerini alan ilk ve tek marina oldu. Yalıkavak Marina, “5 Altın Çıpa Platin” statüsü sayesinde dünyanın en iyi 10 marinasından biri haline geldi.

Yalıkavak Marina, Akdeniz’de bulunan ve “5 Altın Çıpa Platin” statüsüne sahip diğer marinalarla kıyaslandığında 140m uzunluğa kadar süper yatları ağırlayabilmesi, doğal korunaklı limanı ve konumuyla öne çıkıyor. 620 yat bağlama kapasitesi olan marina, ünlü markaların yer aldığı AVM’si, beach ve butik oteliyle yılda 120 farklı ülkeden 2 milyonu aşan sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

Yalıkavak Marina, Marina Direktörü Deniz Akaltan, “İlklerin marinası olarak 2018-2019 yıllarını kapsayan oylamada kazandığımız “Yılın En İyi Süper Yat Marinası” ödülü ve geçtiğimiz yıl kazandığımız “En İyi Uluslararası Marina” ödüllerinin yanı sıra 5 Altın Çıpa Platin derecelendirmesi de ülkemiz için bir ilktir. Türkiye’nin profesyonel denizcilik sektöründe böylesine prestijli bir uluslararası statü ile ödüllendirilen ilk ve tek mega yat marinası olarak, bu büyük başarıda emeği olan tüm ekibimize, ortaklarımıza, dostlarımıza ve değerli misafirlerimize teşekkürlerimizi iletmek isteriz.” dedi.

5 Altın Çıpa Platin
Yalıkavak Marina bu statüye sahip 10. marina oldu.

“Yalıkavak Marina, “5 Altın Çıpa Platin” statüsü ile birlikte dünyada bu statüye sahip çok az sayıda marinanın dahil olabildiği seçkin bir grubun parçası oldu. Dünyada çeşitli seviyelerde Altın çıpa ödülü olan toplam 374 marina bulunuyor. Buna karşın, dünyada bu altın çıpa ödüllü marinalar arasında sadece dokuz adet platin ödüllü marina vardı. Platin Çıpa derecelendirmesine layık görülen marinaların üçü Avrupa’da, Akdeniz’de bulunuyordu. Yalıkavak Marina olarak dünyanın 10. ve Akdeniz bölgesinin dördüncü “5 Altın Çıpa Platin” derece sahibi marinası olmanın tarifsiz onur ve mutluluğu içindeyiz.” diyerek statünün önemini vurguladı.

The British Yacht Harbour Association’ın (TYHA) dünyadaki tüm marinaları uluslararası marina derecelendirme sistemi ile değerlendirdiğini belirten Akaltan, “Platin seviyesinde bir derecelendirme elde etmek için marinalar, tasarım, operasyon, servis, prosedür, iletişim, hedef entegrasyonu ve müşteri hizmetleri sorgulama standartlarının incelemesini kapsayan geniş kapsamlı bir dış denetimden geçirilir. Bu zorlu denetimden geçen olağanüstü tesislere sahip marinalar platin seviyesine layık görülür.

Platin akreditasyonu, dünyada çok seçici bir misafir tabanına hitap eden az sayıda marinayı tanımlamak için tasarlanmış seçkin bir statüdür. Platin statüsü kazanmak, bir marinanın, doğrudan geri bildirim içeren zorlu bir değerlendirme sürecinin ardından  yüzde 95 puan alması ile gerçekleşir. Platin statüye sahip bir marina ayrıca, üst düzey bir performansın korunmasını ve sürekli iyileştirmeyi de hedeflemelidir.” diyerek hedeflerinin marinanın hizmet kalitesini en üst düzeye çıkarmak ve bunu korumak olduğunu söyledi.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.