Neel 43’e olan ilgi artıyor

Neel 43’e olan ilgi artıyor

Neel-Trimarans’ın popüler modeli Neel 43, ABD yelken basınının önde gelen dergisi Sail Magazine tarafından seçilen 2023’ün En İyi 10 Teknesi arasında yer aldı. Lansmanıyla birlikte çok gövdeli tekne camiasında büyük ilgi gören ve talep bulan Neel 43, bu ilgiyi hak ettiğini 2022 yılında Sailing World tarafından “yılın teknesi” ödülüyle göstermişti.

Yaklaşık 20 yıldır verilen ödülün deneyimli ve alanında uzman gazetecilerden oluşan jürisi, bu yıl ilk olarak tekneleri kategorileri ve boylarından bağımsız olarak inceleyip bir “Top 10” listesi oluşturmaya ve bu sayede yelkencilere daha kapsamlı ve hakkaniyetli bir değerlendirme sunmaya karar verdi. Bu uygulamayla değişik amaçlar ve dizayn hedefleriyle üretilmiş teknelerin boy kısıtlamasına tabi olmaksızın her açıdan mercek altına alınarak, sektörün yelken severlere sunduğu “En İyi 10 Tekne”nin belirlenmesi hedefleniyor.

Bu yıl pek çok farklı tekneyi hem marinalarda hem de test seyirleriyle haftalarca değerlendiren jüri, Annapolis Boat Show esnasında bir araya gelerek yaptıkları nihai değerlendirme ile son halini verdikleri listeyi açıkladı.

Bilgi: info@neel-turkiye.com