Nerea Yacht ve BLC Yachts Ortaklığı

Nerea Yacht ve BLC Yachts Ortaklığı

Göcek merkezli BLC Yachts, genç İtalyan markası Nerea Yacht ile Türkiye distribütörlüğü için anlaştığını duyurdu. BLC Yachts kurucusu Candaş Balcı, yaptığı açıklamada “Önümüzdeki yıllarda adını sıkça duyacağımız bir markayı, ülkemizde temsil edecek olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Nerea Yacht, genç bir marka olmasına rağmen, uzun yıllardır ünlü İtalyan tersanelerinde tecrübe kazanmış ekibi sayesinde hem kalite hem de tasarım açısından İtalyan geleneğine ve zarafetine sahip.” dedi.

Nerea Yacht, uzun yıllar boyunca Ferretti, Pershing ve Riva gibi ünlü tersanelerin üretim aşamalarında yer alan Dario Messina tarafından kuruldu. İtalya, Fano’da faaliyet gösteren tersane; NY24 ve NY40 modellerini kişiye özel üretiyor. İtalyan tasarımcılar Alessio Battistini ve Davide Bernardini’nin imzasını taşıyan Nerea Yacht kişiye özel üretim imkânı sunuyor.

Başarı yakalayan NY24 modelinden sonra geçtiğimiz Cannes Boat Show’da lansmanı yapılan 12 metrelik NY40 modeli, Düsseldorf Boat Show’da tekne severlerin beğenisine sunulacak. blcyachts.com