Prestige 690

Prestige 690

Prestige, F-Line serisinin yeni amiral gemisi 690’ın lansmanı için kendi ülkesindeki fuarı bekleyecek. Bir önceki model olan 680 esas alınarak inşa edilen bu teknede, yenilenmiş gövde pencere tasarımı, yeniden tasarlanmış flybridge yerleşimi, yeni bir sabit tavanın yanı sıra havuzluğun içinde kullanışlı bir güneşlenme alanı yaratan, kıç ayna adaptasyonu uygulanmış.

Prestige 690‘da üst güverteye özel bir ilgi gösterilmiş ve sabit mobilyalarla bölümlere ayrılmadan daha açık bir yerleşim sunacak şekilde tasarlanmış. Tik masa ve bardaki tik detaylar bu güverteye sofistike bir hava katıyor. Geride, sırt kısmı ayarlanabilen kare güneşlenme minderi misafirlerin uzanmalarına imkân tanıyor. Burada alternatif olarak üç kişilik bir kanepe, koltuk ve sehpa tercih edilebiliyor.

İçerideki çok daha az değişiklik merak uyandırıyor ancak eski 680’in yerleşiminin ne kadar başarılı olduğu göz önüne alınınca bu durum şaşırtıcı değil. Kıçtaki mutfak ve master kamarayla misafir kamaralarına ayrı geçiş sağlayan basamaklar da olduğu gibi bırakılmış. Dümen bölümünün gerisineyse çok kullanışlı bir yan kapı eklenmiş.

Misafir kamara yerleşimlerinden hangisini seçerseniz seçin master kamara baştaki yükseltilmiş bölümde kalarak konfor ve sükunetin tadını çıkarabilmenizi sağlıyor. Teknede banyolu üç kamara seçeneği mevcut, ancak çok sayıda misafir ağırlamayı ya da teknesini charter için kullanmayı düşünenler bunun yerine vasatta ikiz yataklı iki kamaralı versiyonu tercih edecektir.

Prestige teknenin büyük makine seçenekleriyle 30 knot sürat yapabildiğini, 25 knot seyir süratinde ise 350 deniz mili menzile sahip olduğunu belirtiyor.
Geniş gövdeli Prestige X70’in de aynı gövde esas alınarak tasarlanmasıyla, hangi versiyonun daha popüler olacağını görmek ilginç olacak.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TAM BOY 21,43m (70ft 4in)
EN 5,30m (17ft 5in)
MAKİNE Volvo IPS1200/1350
MAKSİMUM SÜRAT 30 knot
FİYATI Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM: triodeniz.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.