Sanlorenzo SL86

Sanlorenzo SL86

SanLorenzo SL86SL86’nın lansmanıyla ilgili beklentinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bir önceki model, SL82, 20 yıldan uzun bir süre İtalyan tersanenin en önemli ürünü oldu, dolayısıyla yeni modelden beklenti yüksek.

SL86’da Sanlorenzo Officina Italiana Design’dan Mauro Micheli ve Sergio Beretta ile çalışmış, bu ekip modern Riva koleksiyonunun büyük bir bölümünün stylinginden de sorumlu. Yeni gövde SL82’den 2,5m daha uzun ve bu ekstra alana çok sayıda yeni fikir sığdırılmış. Bunlardan en önemlisi, opsiyonel jakuzi koyulabilen, geleneksel kanvas yerine ışığı filtreleyerek ulaştıran, hareketli GRP kanatlara sahip sert tavanıyla sınıfının en üstünü olan 41m²’lik flybridge. Burası ana güverteye salondaki ‘asma’ merdivenle bağlanıyor. İki sağlam cam panel arasına yerleştirilen ahşap basamaklarla elde edilen bu görüntü yalnızca etkileyici bir şıklık katmakla kalmıyor, aynı zamanda salona ışık süzülmesini de sağlıyor.

SanLorenzo SL86 - Salon
SanLorenzo SL86 – Salon

Sanlorenzo’nun ferah bir salon için yaptıkları bununla da sınırlı değil, SL86’nın küpeştesindeki kesinti de misafirlerin otururlarken bile harika bir manzaraya sahip olmasını sağlıyor. Yerleşim olarak iki seçenek sunuluyor: mutfak ya ana güvertede, dümenin gerisinde yer alıyor; ya da aşağıda, mürettebat bölümünün ön kısmına yerleştirilerek salon açık plan bırakılıyor.

Aşağıda tüm ene oturan bir master kamara, çift kişilik VIP kamara ve çift yataklı iki kamara bulunuyor, hepsinin banyosu içinde.
Garaj 3,85m (12ft 7in) bir bot alacak genişlikte, ancak daha büyük günlük kullanım teknelerini tercih edenler için yüzme platformu 1,2m’den 1,6m’ye uzatılarak 4,45m (14ft 7in) bir bot alıyor ve garaj diğer su sporları malzemeleri için kullanılabiliyor. Yerleşimi başüstündeki C şeklinde, kapatılabilen bir tenteye sahip oturma bölümü tamamlıyor.

SanLorenzo SL86 - Master Kamara
SanLorenzo SL86 – Master Kamara

Azami 28-31 knot, seyir sürati olarak 23-26 knot sunmak üzere üç MTU makine seçeneği mevcut. Sanlorenzo SL86’nın belirlediği yeni standardın tüm GRP serisini etkileyeceğini belirtiyor, dolayısıyla karşımızda yalnızca cazip bir motoryat değil, Sanlorenzo’nun geleceğinin planları var.
İletişim: triodeniz.com

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boy: 26.76m (87ft 10in) En: 6.35m (20ft 10in)
Makineler Çift MTU 1,622hp/ 1,822hp/1,947hp
Maksimum hız 31 knot
Başlangıç fiyatı 5 milyon 400 bin Euro