Sunseeker 131 Yacht

Sunseeker 131 Yacht

Sunseeker 131 Yacht2016 London Boat Show’un (gerçek anlamda) en büyük lansmanı Sunseeker 131 Yacht oldu. Yalnızca bu yıl fuara katılan en büyük tekne olmakla kalmayıp bugüne kadar Londra’da lansmanı yapılmış en büyük tekne ana binanın dışındaki pontonlardan birinde sergilendi.

155’ten sonraki en büyük teknede, tersanenin amiral gemisinin geliştirilmesi ve üretilmesindeki deneyimden yararlanıldığından kuşkumuz yok. En önemli özelliği; bu boyutta bir teknede iç yerleşimden, en ufak dekor detayına, kullanılacak malzeme ve renge kadar müşterilerin her şeyi özel sipariş verebilmeleri.
Standart yerleşim -böyle bir şey olduğu söylenebilirse- aşağıda beş misafir suiti ve ana güvertenin en güzel yerinde yer alan master kamaradan oluşuyor. Beklendiği gibi master kamara son derece geniş ancak dikkat çeken özelliği tüm ene oturan ve ayrı tuvalet ve duş bölümleri bulunan banyosu ve kamarayı bolca gün ışığıyla dolduracak olan, her iki yandaki pencereleri. Üst güvertede harika bir iç/dış yaşam alanı, ön kısımda ise kaptanın yaşam alanının da bulunduğu dümen köşkü bulunuyor.
Sunseeker 131 Yacht - Kıç Havuzluk
190 tonluk ağırlığına rağmen 131’in performansı tam da beklendiği gibi, azami hız 25 knot. Ancak Sunseeker’ın yeni ürünlerinde olduğu gibi bu teknede de uzun menzilli seyirler göz önüne alınmış, tersane 10–12 knot süratle menzilin 1500 deniz mili olduğunu belirtiyor.
İletişim: Sunseeker Türkiye

TEKNİK ÖZELLİKLER
Boy 40.1m (131ft 5in) En 8.1m (26ft 7in)
Makine Çift 3,181hp MTU
Maks. hız 25 knot