Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları coşkusu

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları coşkusu

Bodrum’da gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları Muğla etabı tamamlandı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Valiliği ve TGA’nın katkılarıyla, Türkiye Yelken Federasyonu koordinasyonunda, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından organize edilen, DHL Express ana sponsorluğunda düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları’nın Muğla etabı sona erdi.

Halikarnas Kupası çekişmeli geçti

20 Mayıs’da Muğla Valisi Dr.İdris Akbıyık’ın start vermesiyle yarışa başlayan ekipler; sınıflarına göre Rodos Adası’nı ve Simi Adası’nı dönerek tekrar Yalıkavak Marina’da yarışı tamamladı.

Yarışlar, Bodrum’un eşsiz güzellikteki koylarının maviyle buluştuğu muhteşem manzarası eşliğinde yapıldı. 16 ülkeden 26 ekip ve 300’ün üzerinde yarışçının Bodrum parkuru boyunca çekişmeli bir mücadele verdiği Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları’nın Muğla etabı, 25 Mayıs Cumartesi günü Bodrum Kalesi’nde düzenlenen Halikarnas Kupası ödül töreni ile sona erdi.

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları
Yarışa 16 ülkeden 26 ekip ve 300’ün üzerinde yarışçı katıldı.

Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık ve protokolün katılımıyla gerçekleşen törende F.T.F. (First To Finish) ödülü MAGIC TWELVE teknesinin oldu.

Cumhurbaşkanlığı 5.Uluslararası Yat Yarışları’nın Muğla etabıyla ilgili bilgi veren İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu; “Türkiye’de uluslararası bir platformda kabul gören bir yarış düzenlemenin gururunu yaşıyoruz.” diyerek katkı sunan kurum ve kuruluşlara teşekkür edip, kazanan ekipleri kutladı.

Cumhuriyet Kupası heyecanı

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları’nda bu yıl da Cumhuriyet Kupası heyecanı yaşanacak. Yarışların Cumhuriyet Kupası etabı, 26 Ekim’de “Şamandıra Yarışları”yla başlayacak. 29 Ekim’de ise İstanbul Boğazı, yelkenlilerle renklenecek. Yarışmacılar, Cumhuriyet Kupası için İstanbul Boğazı’nın zorlu parkurunda yarışacak.

Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışları’nın Muğla ve İstanbul etaplarının sonunda, toplamda en iyi dereceyi elde edecek ekip, Cumhurbaşkanlığı 5. Uluslararası Yat Yarışı Şampiyonu unvanına ve Cumhurbaşkanlığı Kupası’na hak kazanacak. İstanbul etabı 29 Ekim’de Cumhuriyet coşkusunun yaşanacağı görkemli ödül töreniyle sona erecek.

Ödül töreni Bodrum Kalesi’nde düzenlendi.

Sonuçlar

Halikarnas Kupası
F.T.F. (First To Finish) ödülü MAGIC TWELVE teknesinin oldu.
B.C.T. (Best Corrected Time) ödülü OMANI

IRC 0 sınıfı
1. TAVATUY
2. MAGIC TWELVE
3. LAGERTHA

IRC 1 sınıfı
1. COURRIER DU COEUR
2. FOX-L
3. ROSSKO RACER

IRC 2 sınıfı
1. BURAN
2. STREKOZA
3. İZOCAM- VAMOS

IRC 3 sınıfı
OMANI
NAVITA 2
VAGABOND-BAYMİNERAL

ORC A
LAGERTHA
FAVORIT

ORC B
VAGABOND-BAYMİNERAL

Gezgin sınıfı
1. BEREN MİLA- MUDANYA ÜNİVERSİTESİ

Özel ödül
Kadın Kategorisi
VAGABOND-BAYMİNERAL

Üniversite Kategorisi
1. BEREN MİLA- MUDANYA ÜNİVERSİTESİ