Eayk – Çeşme Marina Kış Trofesi sona erdi

Eayk – Çeşme Marina Kış Trofesi sona erdi

Çeşme Marina’nın ev sahipliği yaptığı, toplam altı ayaktan oluşan Eayk – Çeşme Marina Kış Trofesi’nin son ayağı 21-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti.

Çeşme Marina’nın ev sahipliği yaptığı, toplam altı ayaktan oluşan Eayk – Çeşme Marina Kış Trofesi son ayağı 21-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşti. AYK (Ankara Yelken Kulübü) – EAYK (Ege Açık Deniz Yat Kulübü) beraberliğinde gerçekleşen yarışlarda 24 IRC, dört Destek sınıfı olmak üzere toplam 28 tekne yarıştı.

Yarışın ilk günü, Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Kent’in brifing açılışıyla başladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na ithafen saygı duruşuyla devam eden brifing, Baş Hakem Eşref Uzun’un rotalar hakkında bilgi vermesiyle tamamlandı. IRC sınıfları A2 ve Coğrafi-2 rotalarında, Destek Sınıfı ise A3 rotasında toplam iki yarışla günü tamamladılar. İkinci gün C1 orsa-pupa rotasında tüm sınıflar tek yarış yaparak günü tamamladı.

Baş hakem Eşref Uzun, “Altı yarış ayağının en coşkulu startını verdik. İkinci yarış gününde durgun havayla başlayıp 15-16 knot rüzgara kadar yükselen keyifli bir yarış oldu. Tüm ekiplere teşekkür ederiz.” diye belirtti.

Eayk – Çeşme Marina Kış Trofesi sonunda, IRC-A0 sınıfında ARKAS COMET-A, IRC-A1 sınıfında NOX, IRC-A2 sınıfında ZAMAZİNGO, IRC-A3 sınıfında YEDİÇERİLER, IRC-B1 sınıfında PERLE WHITE, IRC-B2 sınıfında ANKARA YELKEN KULÜBÜ-OLYMPOS ve Destek Sınıfında DUYGU-7 tekneleri birinci oldu.

Trofe Ödül Töreni Kepler Marin’de gerçekleşti

Önceki dönemde hava şartları sebebiyle töreni yapılamayan üçüncü ve beşinci ayak ödülleriyle, son yarış ayağı ve trofe ödülleri birlikte verildi.

EAYK Yönetim Kurulu Üyesi Çetin Kent’in sunduğu ödül töreninde, trofenin ilk yarış startını veren Çeşme Kaymakamı Ünal Çakıcı da bulunarak dereceye giren ekiplere kupalarını vererek tebrik etti.

Çeşme Marina Genel Müdürü Bora Ergezgin; “Pandemi döneminden sonra altı ayağın da eksiksiz gerçekleştiği toplam 52 teknenin yarıştığı trofeye bir kere daha ev sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Başta EAYK Komodoru Akif Sezer’e, yarış hakem heyetine, yelken sever dostlarımıza, her yarış dönemini profesyonel bir şekilde atlatmamızı sağlayan tüm marina personelimize ve değerli ziyaretleriyle bizi yalnız bırakmayan Çeşme Kaymakamımız Sayın Ünal Çakıcı’ya gönülden teşekkür ediyorum.”

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.