Hareketli günler

Hareketli günler - 2022 Haziran ayı Edito

İki yıldır içe dönük bir yaşam sürüyorduk. Online toplantılar, lansmanlar, sosyal medya üzerinden canlı yayınlar derken pandemi sürecini “geride” bıraktık.

Fuarsız, lansmansız, rallisiz, gezisiz günlerin acısını çıkarma zamanı geldi. Herkes sezona büyük bir hevesle hazır. Fuar takvimi belirlendi, lansmanlar yapılıyor, koylar keşfediliyor.

Ancak pandemi sürecinde yaşanan talep artışı, çip krizi ve Rusya-Ukrayna savaşı derken sezona tekne bulmak da bir hayli güçleşti. Tersanelerin çoğu önümüzdeki yıllara çalışıyor. İkinci el piyasasında da bir hareketlilik söz konusu ancak orada da tekne bulmak kolay değil.

Sezonda denizde olmak istiyorsanız ve tekne sahibi değilseniz firmaların “hemen teslim” teknelerini takip etmenizi tavsiye ederiz. Bir diğer tavsiyemiz de charter tekneleri. Ancak elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Yazı teknede geçirecek ama arada sırada karaya da çıkmak isteyen okurlarımız için “Oteller ve Mekanlar” rehberi hazırladık. (Sayfa 58) Bu mekânların büyük bir kısmı tekneye servis de yapıyor. Ama teknenizi alargada bırakıp kendinize bir SPA deneyimi yaşatmak isterseniz botunuzla iskelesine de yanaşabilirsiniz. Bot demişken RIB dosyamıza değinmeden geçmeyeyim. Pratik, konforlu ve hızlı 10 botu Yazı İşleri Müdürümüz Kadir Pirasoğlu sizin için derledi. İçlerinde hemen teslim olanlar da var… (Sayfa 48)

Ve Özi ekibinden Özlem dünya turunun ilk durağı Rodos’u yazdı. (Sayfa 70) Rodos’a gitme planları olanlar için faydalı bilgiler içeren bu yazıyı da kaçırmayın derim.

Bütün yaz teknede olacak okurlarımız bizi sosyal medyadan ve dijital platformlardan takip edebilir. Motor Boat &Yachting Türkiye uygulamamız (IOS), Magzter ve Dergilik platformları dijital dergi okuyabileceğiniz seçeneklerimiz. Bu alternatiflerin önümüzdeki günlerde artacağı bilgisini de şimdiden vereyim. Unutmayın siz neredeyseniz biz oradayız, maviniz bol olsun!

İyi okumalar, iyi seyirler.