Flir Raymarine Yachtsense

Flir Raymarine Yachtsense

Bir zamanlar radar ekranını da görüntüleyen plotter’lardan fazlası olmayan çok fonksiyonlu ekranların sürekli gelişen fonksiyonları, ses sistemlerinden makine göstergelerine kadar her şeyi içerirken şimdi de anahtar fonksiyonları sunuyor. FLIR tarafından geliştirilen Raymarine YachtSense™ bir teknenin elektrik sistemlerinin tam kontrol ve izlenmesini sağlayan gelişmiş bir dijital kontrol sistemi. Bu, Raymarine Axiom MFD’nizin artık dijital anahtar sistemi olarak kullanılabilmesi anlamına geliyor; böylece tüm sistemler dokunmatik ekran üzerinden açılıp kapatılabiliyor veya ayarları yapılabiliyor. Özünde bu bir yenilik değil, ancak bu sistemin özellikle kullanışlı birkaç özelliği var.

Ölçeklendirilebilirlik sayesinde tekil amaca uygun üretilmiş IPX6 su geçirmezlikte dijital kontrol modülleri, güç kaynağı ile ana kontrol arasına özel aletler gerekmeden bağlanarak teknedeki belli tür cihaz ve sistemlerin kontrol ve izlenmesinde arayüz olarak kullanılabiliyor. Bunlar aydınlatma grupları, pompalar, ırgat, yüzme platformu ve eğlence sistemlerinden iklim kontrolü, jeneratörler ve diğer mekanik sistemlere kadar geniş bir yelpazedeki sistem ve cihazlar olabiliyor.

Diğer çok önemli özellik ise güven veren üç katmanlı yedekleme sistemi. Ağda bir kopma olduğunda sistem otomatik olarak seyir cihazları ve aydınlatma sistemlerinin önceden belirlenen şekilde beslendiği “eve dönüş” konumuna geçiyor. Ayrıca MFD ekrana erişim sağlayan ayrı bir tuş takımı ve LCD ekran da mevcut. Ve üçüncü katmanda, her şey arızalanırsa ve tam bir dahili elektronik sorun varsa, tüm devreler bypass konumuna elle getirilen sigortalar ile açılıp kapatılabiliyor. Böylece yaşamsal elektronik sistemlere enerji verilebiliyor. Fiyat talep üzerine veriliyor.
İletişim: turimpeks.com.tr

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.