Kırmızı halı

Kırmızı Halı - 2023 Eylül ayı Edito

Sonbahara adım atarken denizcilik sektörünü bir telaş kaplıyor. Yıllardır süregelen bu telaşın adı Cannes Yachting Festival. İlk kez 1977 yılında mütevazı bir etkinlik olarak başlayan fuar, yıllar içinde popülerlik kazandı. Bunun en büyük nedenlerinin başında Cannes’ın stratejik konumu geliyor. Fransız Rivierası’nın lüks yaşam sembolü Cannes hem katılımcıları hem de ziyaretçileri cezbedici bir lokasyon. Lüks teknelerin ve denizcilik ürünlerinin sergilendiği, medyanın da yoğun ilgi gösterdiği Cannes Yachting Festival sektörün kırmızı halısı dersek yanlış olmaz.

Tüm denizcilik dünyasının hazırlandığı ve bu festivale yetiştirmeye çalıştığı modeller çizim masasından suya indi. 12 Eylül’de başlayacak olan ve denizcilik sektörünün büyük oyuncularının bir araya geldiği fuarda sektörün zirvesindeki gelişmeler sergilenecek. “Kırmızı halı”da boy gösterecek tekneler önümüzdeki yılın çok konuşulanları olacak.

Bu fuarın hemen ardından Monaco, ekim sonunda ise Bosphorus Boat Show var. Fuarların sektörün gelişmesindeki önemi büyük. Yenilikçi teknolojilerin sergilenmesi, profesyonel ağ olanakları, denizcilik kültürünün yayılması ve global tanıtım imkânı bu etkinliklerin kazanımı.

Lüksü ve estetiği bir araya getiren Cannes Yachting Festival’de sergilenen tekneler sadece teknik özellikleriyle değil iç ve dış tasarımdaki çarpıcı yeniliklerle de deniz tutkunlarının ilgisini çekecek. 12-17 Eylül tarihleri arasında Cannes’da prömiyeri yapılacak 39 tekneyi önden incelemek isterseniz, sizin için hazırladığımız dosyamız sayfa 46’da.

Pandeminin etkisiyle sessiz geçen fuar dönemleri eski günlerine döndü. Buluşmalar, etkinlikler, özel tanıtım günleri ve ödül törenleri derken yine hareketli günler bizleri bekliyor.

İyi okumalar, iyi seyirler.