Kabotaj Kupası coşkusu Boğaz’da

Kabotaj Kupası coşkusu Boğaz’da

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Miles&Smiles sponsorluğu, Moda Deniz Kulübü ve Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü işbirliğiyle 2 Temmuz’da İstanbul Boğazı’nda 25. kez düzenlenecek yat yarışlarıyla kutlanacak.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, her yıl 1 Temmuz günü kutlanıyor. Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, (TYF) Türkiye Yelken Federasyonu çatısı altında, Miles&Smiles sponsorluğu, (MDK) Moda Deniz Kulübü ve (TAYK) Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü işbirliğiyle bu yıl da İstanbul Boğazı’nda 25. kez düzenlenecek yat yarışlarıyla kutlanmaya hazırlanıyor.

Kabotaj-kupasi
Kabotaj Kupası Boğaz kıyılarından takip edilebilir.

Bir yelken şöleniyle boğazda kutlanacak “Miles&Smiles / Moda Deniz Kulübü Kabotaj Kupası Yat ve SportsBoat Yarışı”, IRC 0-1-2-3-4, Destek ve SportsBoat sınıflarına açık olacak. Yarışın startı 02 Temmuz Cumartesi günü saat 12.00’de Çırağan Sarayı önünden verilecek.

Miles&Smiles / Moda Deniz Kulübü Kabotaj Kupası Yat ve SportsBoat Yarışı’nda yaklaşık 14 deniz mili mesafeli parkurda mücadele edecek IRC 0-1 ve 2’lerin ardından 12.05’te yaklaşık 7 deniz millik rotada yarışacak IRC 3-4 ve Destek sınıflarının start düdüğü çalınacak. IRC0-1-2 sınıfları, Çırağan Sarayı önünden start alıp, Beykoz’da finiş verecekler. IRC3-4-Destek ve Sportsboat sınıfları yine Çırağan Sarayı önünden start alıp, Anadolu Hisarı’nda finiş verecekler.

TAYK, Miles&Smiles ve Moda Deniz Kulübü, tüm İstanbulluları bu görkemli yarışı izlemeleri için boğazın tüm kıyılarına davetediyor.

 

 

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.