Ocak 2016’da neler var

Ocak 2016’da neler var

motorboat-yachting-ocak-2016-kapak_Haberler

– 2015 yılında ses getiren en yeni 36 tekneyi yakından tanıyın.
– Cesaret verici gövde yapısı ve estetik detaylarıyla dikkatleri üzerinde toplayan, performansı yüksek yeni Fairline Targa 53 GT’yi deneme seyrine çıkardık.
– Bu ay bir de sürprizimiz var. Haldun Sevel’in kitabı “Mutluluğa Çağrı” okurlarımıza hediye. Ocak sayısıyla birlikte almayı unutmayın…
– Kuzey Ege Yatçılık’ın Trawler 30’u küçük boyunun altında kullanışlı detaylar sunuyor. Ayvalık’ta tanıştığımız tekneyi birlikte inceleyelim.
– JBoats’un popüler modeli J/111’le aynı gövdeyi paylaşan, az sayıda mürettebatla yüksek yelken performansı vadeden yeni modeli J/11S ile test seyrine çıkıyoruz.

Start Hattı
Start Hattı’nda neler oldu?

Eker-BYK Trofesi, TAYK Sonbahar Kupası, BAYK Kışa Hazırlık Kupası, Transat Jacques Vabre, RC44, Levent Özonur röportajı, 2015 sezonunun enerjik ekibi; Uniq2go-Hangover… Hepsi Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası

Kavançanın incelikleri..
Yelken manevraları içinde profesyonel yarışçıları bile en çok korkutan manevralardan biri sert havada kavançadır. Oysa bazı püf noktalarıyla endişeleri azaltmak mümkün.

Sizin için seçtiklerimiz

Mutfak Notları
Banu Tekin, bu ay kenarda köşede kalmış konservelerle hazırlayabileceğiniz kolay ve leziz iki yemek tarifi hazırladı.

Mavi Edebiyat
Yılmaz A Bayazıtoğlu, 28 yaşındaki genç Fransız Dr. Alain Bombard’ın Atlantik denizinde tek başına yaptığı gönüllü deneyin ayrıntılarını kaleme alıyor.

Cahil Cesareti
Cahiller denizde seyre devam mı edecek yoksa karaya mı dönecek? Uruguay tam da bu kafa karışıklığının sebebi oldu. Siz ülkeyi ne kadar tanıyorsunuz?

Sis ve Esinti
Denizden gelen öykülerde Cenk Şahin bu ay şehirlerin karışık ve karmaşık dünyasında kaybolan insanların hayatlarına değiniyor.

Transfer Öyküsü
Güney Afrikalı kaptan Jean Groenewald’in Durban’dan Barbados’a zorlu tekne transfer öyküsü.