Oltalar mutluluğa atıldı

Oltalar mutluluğa atıldı

“Doğru balıkçı varsa mevsiminde avlanan doğru balık vardır” anlayışıyla hareket eden, doğa dostu, amatör deniz balıkçılarıyla İstanbul sahillerinde buluşan Permolit Boya ekipleri, hep birlikte “Oltaları Mutluluğa Atıyoruz” diyerek binlerce yağmurluk ve balıkçı kovası dağıttı.

Permolit Boya “Güzelleşir Dünya” çatı iletişimi ekseninde; denizlerdeki müsilaj sorununa dikkat çekmek ve deniz çevre bilinci oluşturmak amacıyla başlattığı sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. “Doğru balıkçı varsa mevsiminde avlanan doğru balık vardır” anlayışıyla hareket eden, bilinçli, doğa dostu, amatör deniz balıkçılarıyla İstanbul sahillerinde buluşan Permolit Boya ekipleri, hep birlikte “Oltaları Mutluluğa Atıyoruz” diyerek binlerce yağmurluk ve balıkçı kovası dağıttı.

Permolit ve balıkçılar
Balıkçılar Permolit’in dağıttığı kovaları hemen kullanmaya başladı.

Av yasaklarının kalkmasıyla Galata Köprüsü ile Emirgan ve Çubuklu sahillerindeki balıkçılar geçtiğimiz günlerde Permolit Boya ekipleriyle beraber olta attılar.

Geçtiğimiz aylarda Permolit Boya, Marmara Denizi’ndeki müsilaj sorununa dikkat çekmek üzere, denizcilik, yelken ve deniz çevre bilincini artırmaya yönelik Mimar Sinan Üniversitesi ile birlikte Mural/Graffiti yarışması organize etmişti.

Sosyal sorumluluk projeleri hakkında konuşan Akçalı Boya CEO’su M. Akın Akçalı; “Beslenmek gibi hayati bir konuda akla iki büyük üretim kaynağı gelmektedir. Toprak ve deniz, diğer bir deyimle tarım ve balıkçılık. Ülkemizin üç tarafının su ürünleri bakımından zengin denizlerle çevrili olması, nüfusun beslenmesinde bizi ister istemez bu sahaya yöneltmektedir.

Akçalı Boya olarak kuruluşumuzdan bu yana Permolit markamızla “Dünyayı Güzelleştirmek” için yola çıktık. Tam da bu noktada en önemli besin kaynağımız olan balıkların ve diğer deniz canlılarının temiz sularda yaşam haklarına dikkat çekmek ve doğru zamanda avlanmalarını desteklemek ve ödüllendirmek amacıyla balıkçı kardeşlerimize “Oltaları Mutluluğa Atın” dedik ve hediyelerimizle birlikte onlarla buluştuk. Denizlerimiz, ormanlarımız, nehirlerimiz bize gelecek nesillerin emaneti, hep birlikte sahip çıkacağız, hep birlikte dünyayı güzelleştireceğiz” dedi.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.