Yeni Bavaria SR36

Yeni Bavaria SR36

Bavaria Yachts’ın SR serisine eklediği yeni modeli Bavaria SR36’nın dünya lansmanı, Ocak ayında Düsseldorf boot 2022’de yapılacak. Ferah bir konsepte ve sportif bir tasarıma sahip tekne, güvenli sürüş karakteristiğiyle dikkat çekiyor.

Bavaria Yachts, başarısını kanıtlamış olan SR serisine yeni bir model ekliyor. Bavaria SR36’nın dünya lansmanı Ocak ayında düzenlenecek Düsseldorf boot 2022‘de yapılacak. Zekice düşünülmüş ferah bir konsept ve sportif, zarif tasarımla harmanlanan güvenli sürüş karakteristiğinin, Bavaria SR36’yı rakiplerinin bir adım önüne taşıdığı belirtiliyor. Teknenin aile ve arkadaşlarla denizde geçirilecek bir gün için ideal tekne olduğu belirtiliyor.

Bavaria, ürün geliştirme ekibiyle birlikte çalışan İtalyan tasarımcı Marco Casali; 11.68m uzunluğunda, 3.89m eninde, devasa bir yüzme platformunu standart olarak sunan ve hem zarif hem sportif çizgileri olan bir tekneye imza attı. Teknenin özellikle dikkat çeken kısımları gövde şekli, büyük lombozlar ve kıç/baş güvertedeki yaşam alanlarının bolluğu oluyor.

Bavaria Yachts CEO’su Marc Diening,“Bavaria SR36, yeni SR serimizin devamı. Bavaria SR41 ile yakaladığımız büyük başarı bize gösterdi ki, kullanıcılarımızın isteklerini çok iyi anlıyoruz ve bunlara cevap verebiliyoruz. Geliştirdiğimiz yeni konseptlerle müşterilerimizin tekne üzerindeki zamanlarına yeni boyutlar katmakla beraber, aynı zamanda bir Bavaria sahibi olmanın her zaman getirdiği beklentileri de karşılayabiliyoruz. Bavaria SR36 ile SR serisinin gelişimi için bir adım daha atmış oluyoruz ve müşterilerimizin getirmiş olduğumuz akıllı çözümlerden çok etkileneceğine eminiz.” diyor.

Bavaria SR36 kokpit ve altyapı tasarımında ezberlerin dışına çıkarak biraz yaratıcılık esintileri sunuyor. Günümüzde modern motoryatlarda zamanın büyük bir kısmı güverte ve kokpit alanında geçtiği için; opsiyonel olarak bir kapıyla kapalı hale de getirilebilen klasik Hard Top modelinin yanı sıra; Bavaria SR36’nın bir de daha alçak ön cama sahip Open versiyonu bulunuyor. Yani Hard Top tavan, sunroofu bulunan sabit bir Bimini haline geliyor. Bavaria Yachts bunu Bavaria Open Top olarak adlandırıyor.

Marco Casali ise bu özgün tasarımı şöyle tanımlıyor: “Yeni Open Top versiyonu, klasik bir Hard Top’un konforuyla Open bir teknenin sportiflik ve heyecanını bir arada sunuyor”.

Zekice planlanmış iç düzen Bavaria SR36’nın her bölümde ferah alanlar sunmasına yardımcı oluyor. İki adet oldukça büyük kabin ve bunlarla eşit ferahlığa sahip salon alanı tekne üzerindeki tüm misafirlere yeterince konfor ve özel alan sunuyor.

Bavaria Yachts’ta Bavaria SR36’nın üretiminden sorumlu Üretim Müdürü Norbert Leifeld: “Bavaria SR36’yı tasarlarken her zamanki gibi boş bir kağıtla başladık ancak süreç içerisinde Bavaria sahibi olmanın yıllardır süre gelen avantajları ve SR serisinin önemli tasarım unsurları bize SR36’da nasıl bir şey yapmamız gerektiğini kendiliğinden gösterdi.Tüm iç mekan 3D modelleme stüdyolarımızda yeniden yaratıldı böylelikle gerçek alan ve boyutlarla çalışarak hata riskini minimuma indirebildik.

Bavaria ürün geliştirme ekibi SR36 prototipinin son aşamasında ve tekne 2022 boot Düsseldorf’ta tüm dünyadan gelen ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.