Sanlorenzo SD118 tanıtımından önce ses getirdi

Sanlorenzo SD118 tanıtımından önce ses getirdi

Sanlorenzo, 35,75 metrelik yeni yatı SD118 ile geleneksel yarı deplasman serisini genişletiyor. Resmi tanıtımından önce dört adet satılan Sanlorenzo SD118, tasarımı sayesinde geniş alan sunuyor.

Sanlorenzo, asimetrik tasarımı yarı deplasman modellere taşıyor. Klasik geleneksel çizgilerle modern yorumun dengesi sayesinde kazandığı estetikle Sanlorenzo SD118, markanın yıllardır sürdürdüğü yenilikçi yaklaşımı yansıtıyor. Şimdiden dört adet satılan SD118 deniz severlerin beğenisini kazandı.

Devrimci konfigürasyon, yatın baş tarafında birbiriyle bağlantılı iki ayrı kat hâlinde düzenlenmiş bir yaşam alanı sunuyor. Üst ve ön güverteler, tekne sahibine sadece bir kayar heç aracılığıyla kamarasından doğrudan ulaşabildiği açık havada rahatlamak için büyük bir alan veriyor. Bu kayar kapının iki güverteyi bağlayan merdivenin altında gizlenmiş olması ise mahremiyeti artırıyor.

SD118’in yenilikçi tarafının görüldüğü asıl kısım ise üste güverte: Bernardo Zuccon’un daha önce sadece SL serisi için uygulamış olduğu asimetrik konfigürasyonun kullanımı; daha çok alan, daha fazla konfor, dahaesnek kullanım biçimleri ve teknenin her iki yanında çok daha fazla manzara kazandırıyor. Bu sayede iç ve dış kısımların bağlantısı da artmış oluyor.

İskele güverte, kıçtan başa kesintisiz uzanırken bordaların açılmasıyla daha çok yaşam alanı sunan teras ortaya çıkıyor. Sancak taraf ise geniş bir gövdenin parçası olarak değerlendiriliyor. Bu sayede Sanlorenzo SD118’in denize en uzak kısmı bile misafirlerin sudan uzaklaşmamasına olanak tanıyor.

Yeni modelin yeniden tasarlanmış kıç mahalli, önceki SD modellerine kıyasla çok daha fazla alan ve konfor sunuyor. Bu alan, demirdeyken yanlardaki kapakların da açılmasıyla 19 metrekarelik bir yüzme platformuna dönüşüyor.

Sanlorenzo SD118, resmî tanıtımından önce dört adet satış yaptı. Bu dört gövdeye Cannes Yachting Festival 2021’de tanıtılacak olan Bernardo ve Martina Zuccon imzalı iç tasarıma sahip versiyon ile Patricia Urquiola’nın modern bir yorumla tasarladığı bir diğer gövde de dâhil bulunuyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER:

Tam Boy 35.75 metre
En 7.9 metre
Tam Dolu Draft 33.9 metre
Yakıt Tankı Kapasitesi 32000 l
Su Tankı Kapasitesi 4000 l
Makineler a) 2 X MTU 10V2000M86 – 1380HP b) 2 X CAT ACERT C32 – 1622HP
Jeneratörler 1 X 70 KW – 1 X 55 KW
Maksimum Hız a) 18kn b) 19kn
Ekonomik Seyir Hızı 11kn

İletişim ve detaylı bilgi için: Trio Deniz