Selva’dan yeni dıştan takma makineler

Selva’dan yeni dıştan takma makineler

Selva Marine, 2021 sezonu için mevcut modellerini geliştirirken yeni modellerini de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Markanın 2.5hp ile 300hp aralığındaki dıştan takma makine serisi yeni Selva 200hp SEI WHALE XSR modeliyle genişletiliyor. Selva 2785cc dört silindirli 16 valflı bir makine ve elektronik kontrollü modelin ECU geliştirilmesinde bir İtalyan makine tuning firmasıyla birlikte çalıştığını bildiriyor. Çalışmalarda modele daha spor bir duygu katmak için XSR başlığı altında toplanan ateşleme ve yakıt enjeksiyonu zamanlama ve süresi düzenlemeleri yapılmış. Firma bu sayede devir kontrolüne yanıtta standart dört zamanlıdan çok iki zamanlıyı andıran bir fark yakaladığını vurguluyor.

Mevcut 200hp SEI WHALE ile kıyaslandığında XSR kalkışta daha gelişmiş ivme, orta devir torku, daha keskin bir devir kontrolü yanıtı ve daha düşük yakıt tüketimi sunuyor. Markanın V6 modelleri (225hp ve 250hp) artık kullanıcının birçok makine ve sensör parametrelerini izlemesine olanak veren özel geliştirilmiş Selva Marine DLC-Plus TFT 4.3inç ekran içeriyor. Ekran dört adede kadar farklı sensörlerden alınan makine verilerini görüntülüyor ve kullanıcının kendi ekran kurgusunu seçmesi mümkün. Her iki model de 4169cc DOHC V6 makine üzerine kurulu. Her üç modelde saat ve saatin tersi yönünde seçilebildiğinden çift makineli uygulamalar için ideal çözüm sunuyor.
İletişim: enmamarine.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.