Neel 43

Neel 43

Fransız Neel Trimarans’ın yeni başlangıç teknesi üç gövdeliler dünyasını yeni bir alıcı grubuna sunmak için tasarlandı. Daha büyük 47 ve 51’in başarısı üzerine kurulu Neel 43, Lombard dizaynı yenilikçi ve etkileyici bir tekne.

Az sayıda mürettebat tarafından da kolay abranabilir bir model olan Neel 43’ün anayelkeni düz mandar yakalı ve iki tam balenli; yüksek performans karbon arma opsiyonu da sunuluyor. İmalat standart köpük nüveli fiberglas olsa da Neel daha çevreci bir yapıya yöneliyor. Bu modelinde biyolojik kaynaklı, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanarak çevreye duyarlı bir tekne üreterek dikkatleri üzerine çekiyor.

Bölme perdesi üzerinde sancakta bulunan dümen konumu kullanıcıya dev üst bina üzerinden açık bir görüş sunuyor. Çizimler incelendiğinde, bu sayede cenova için oldukça dar bir ıskota açısı mümkün oluyor. Fakat anayelken ıskotası kıçaynadan donatılıyor ve yelkeni mataforalarla orta gövdenin kıç kenarına yakın bir noktaya getiriyor. Ergonomik dümen mahallinde üç kişilik oturma alanı bulunuyor. Buraya hem havuzluktan hem de güverteden erişilebiliyor. Havuzluk ve salon arasındaki alan genişliğiyle Cockloon etkisinin yarattığı keyif hissi dümen mahallinde de hissedilebiliyor. Hacimlerin dağılımı, hareketin akışı ve aydınlık, bu yeni iç mekânı benzersiz bir yaşam alanı haline getiriyor.

Neel 43, çift kişilik iki kamara yanında salon ve kuzineye de ev sahipliği yapan büyük üst binasıyla katamaranlara meydan okuyor. Orta gövdenin baş tarafında üçüncü bir çift kişilik kamara ve her iki pruva bölümünde birer tek kişilik kamaraya daha yer veriliyor. Kayar bir kapı ve pencere tamamen farklı alanlar olarak kalsalar da salon ve havuzluk oturma alanlarının birleşmesini sağlıyor.

İç mekân mobilyaları de sürdürülebilir Alpi ahşap ve geri dönüştürülebilir malzemelerden üretiliyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 13.11m (43ft)
En 7.50m (24ft 7in)
Su çekimi 1.50m (4ft 11in)
Deplasman 9 ton
Toplam yelken alanı 101.82m²
Yakıt kapasitesi 303 litre
Tatlı su kapasitesi 500 litre
Fiyatı 329 bin 800 Euro (Günel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)

İLETİŞİM: Neel Türkiye (info@neel-turkiye.comTel: 0533 465 4416)
Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.