Swan 51

Swan 51

1981 yılında denize inen Swan 51, German Frers’in Swan için yarattığı ilk tasarımdan bugüne inanılmaz işbirliğinin başlangıcıydı. Nautor bu sürede Arjantinlinin tasarımlarıyla 700’ün üzerinde tekne üretti ve sadece son portföylerinde 14 Frers modeli var. Swan 51 ayrıca Nautor’un uzun yıllar sahibi olan Leonardo Ferragamo için de ilk tekneydi.

Tersane 48’in çekici, uzun ve alçak hatlarının korurken, 51 “eğlence için tasarlanmış” ve ilave bazı yeniliklerle geliyor. Bir Swan için ilk kez temiz hatlar isteyen geleneksel Swan hayranına çok ters gelirken, bir pragmatiste uygun olabilecek bir ark opsiyonu görüyoruz. Ark anayelken ıskotasını havuzluktan uzaklaştırıyor ve serpinti tentesiyle biminiye destek sağlıyor. Ayrıca sınırlı mürettebatla seyri kolaylaştırmak için direk içi sarma sistemi ve oto-tramolalı trinket de içeren konfor paketi içinde sunuluyor.

Çift pala 2,05m kısa salma opsiyonuyla birlikte gezi yelkencilerine küçük su çekimi çekiciliği sunabilir. Ve Swan geçen yıl 55’te gördüğümüz demirde güverte alanını gerçekten genişleten çift hareketli kıçaynayı da buraya eklemiş. Bu kadarı size çok sade geliyorsa bir Sports versiyonu yarış salması, düz mandar yakalı anayelken ve palangalı kıç istralyalara uygun 1,5m daha yüksek karbon direğiyle tekneye hareket getiriyor.

48’de beğeni unsuru zarif çizgiler bu yeni Swan 51’de de kullanılıyor.
48’de beğeni unsuru zarif çizgiler bu yeni Swan 51’de de kullanılıyor.

 

Pazarlama Müdürü Vanni Galgani master süitin başta olduğu üç kamaralı iç mekânın 48’deki her şeyi daha geniş formatta verdiğini söylüyor. Bunun içinde daha geniş kıç kamaralar ve aralarında bir mekanik bölme (hibrit opsiyonu da sunuluyor) mevcut. Tekne stili yine Misa Poggi elinden çıkmış.

Frers, “eski günlerde her şey sürat, sürat ve yine süratti” diyor, fakat “bugün farklı bir dünyadayız.” Frers gezi konforunu nasıl artıracaklarını çok dikkatle çalıştıklarını söylüyor ve kendisinden bugün 2m tavan yüksekliği istendiğini ekliyor. “Bu ekstra hacimlere ihtiyacınız var, ancak hâlâ çekici olmalı. Daima tekneleri yelkende daha kolay kontrol edilebilir, süratli ve güzel görünümlü yapmak için çalışıyoruz.”

Swan 51, 2025 Cannes fuarına yetişecek bir tarihte denize inecek.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAM BOY 16,90m
EN 4,85m
TOPLAM YELKEN ALANI 147,1m2
DEPLASMAN 18 ton
FİYAT Firmayla iletişime geçiniz
İLETİŞİM topleisure.net