Tekneyle gidilecek mekanlar

Tekneyle gidilecek mekanlar

Teknede geçirilen uzun günlerden ve seyirlerden sonra yeni lezzetler denemek, sosyalleşmek, birkaç gün otel konforunda vakit geçirmek ve yeni mekânların keyfini çıkarmak isteyenler için tekneyle bağlanılabilen ve hizmetleriyle öne çıkan 11 tesisi seçtik. Bu yaz rotanıza bu mekânları eklemeyi unutmayın.

HAZIRLAYAN: Betül Usta

RIXOS PREMIUM GOCEK – Özel Plaj Keyfi

Göcek’te deniz ve çam ormanlarının birbiriyle buluştuğu bir doğa içerisinde yer alan Rixos Premium Göcek, 192 süit odasıyla hizmet veriyor. Ultra her şey dahil konseptiyle 13 yaş ve üzeri misafirlerini ağırlayan otelin hemen önünde, Marintürk tarafından işletilen 450 tekne kapasiteli Göcek Village Port Marina yer alıyor.

Otelde konaklamak isteyen tekne sahipleri; otelin A La Carte restoranlarının yanı sıra uzman terapistler tarafından sağlanan masaj uygulamalarıyla Anjana SPA’yı ve otelin diğer imkânlarını da değerlendirebiliyor. Sadece otel misafirlerinin kullanımına açık olan “Secret Beach”, doğanın içinde yer alan koyda özel bir plaj ve gün boyu otel iskelesinden shuttle bot servisiyle ulaşılabiliyor.

Otelde konaklama yapmayan tekne sahipleri müsaitlik durumuna göre Club Privé plajını kullanabiliyor ve plajda alacakları servislerde özel indirim sağlanıyor. Marinaya bağlanan tekne sahipleri rezervasyonla dört farklı A La Carte restoranınından yararlanabiliyor.
Web: rixos.com Telefon: 0252 645 32 00

Ella Yacht Club
Ella Yacht Club

ELLA YACHT CLUB – Tekneye servis de var

Marmaris Turgut Pedalo Koyu’nda kurulan Ella Yacht Club, misafirlerine pek çok imkân sunan “aile sıcaklığında” bir “marinette”. 50 tekne kapasiteli bir marinaya sahip olan doğa içindeki işletmeye bağlanan teknelerin, palamar bot, elektrik, su, servis ve yakıt ihtiyaçları karşılanabiliyor. Uzun ve kısa süreli bağlamalara uygun tesisin yedi standart ve iki apart odadan oluşan otelinde konaklamak da mümkün.

Ella Yacht Club’ın doğa içine gizlenen tesisinde; Türk ve dünya mutfaklarından et ve balık yemekleriyle zengin meze çeşitlerini tek çatı altında toplayan restoranı, alternatif kokteyller yanında, yerli ve yabancı içkilerin sunulduğu barı, her türlü alışveriş ihtiyacının karşılanabildiği, geniş ürün yelpazesine sahip marketi ve çamaşırhanesi bulunuyor. Ayrıca market ve restoran hizmetlerinden sadece bağlı tekneler değil, Hisarönü Körfezi koylarında demirli tekneler de yararlanabiliyor. Market ihtiyaçları ve restorandan verilen sıcak ve soğuk yemek siparişleri özenle ve süratle koydaki teknelere ulaştırılıyor. Koydaki teknelere servis olması ve ihtiyaçlarını hızlıca yetiştirebilmeleri tesisin öne çıkan özelliklerinden. Hisarönü koylarına botla yolcu transfer imkânı da mevcut. Ella Yacht Club’dan sipariş vermek isterseniz web sitesi, telefon veya tesisin paylaştığı QR kodları kullanabilirsiniz.
Web: ellayachtclub.com Telefon: 0532 667 57 57

Help Beach & Yacht Club
Help Beach & Yacht Club

HELP BEACH & YACHT CLUB – Kendine has doğal liman

Fethiye’nin Gökgemile koyunda bulunan Help Beach & Yacht Club kendine özgü, bir ada mantığında kendi kendine yetebilen, denizi, exclusive konaklaması, sahil işletmesi, kaliteli ve güvenilir servisi, lezzetli restoranlarıyla öne çıkan bir mekân. 24 yıllık geçmişe sahip Help Beach & Yacht Club, deneyimli ve uzun yıllardır orada çalışan bir personel ailesine sahip.

Yemyeşil bir doğayla denizin buluştuğu bir konumda olan işletme; 300 kişilik restoranı, 25 özel kabana, 250 şezlong, iki bar, su sporları, sertifikalı dalış kursları, su eğlence parkı, düğün ve eventler, 16 metrelik iskelesiyle toplamda aynı anda 600 kişiye hizmet verebiliyor. Yılın ortalama 2,5 ayında bu sayı 800 kişiye kadar çıkabiliyor.
Help Beach & Yacht Club’a altı tekne yanaşabiliyor ancak doğal liman konumunda olduğu için günlük 25 veya 30 tekne alargada kalarak mekânın hizmetlerinden yararlanabiliyor. Teknelere servis de verilen tesiste tekne sahipleri restoran-cafe-bar ünitelerinden yemek, içecek, alkol hizmetleri alabiliyor. Kaliforniya ve Akdeniz füzyon mutfağının Anadolu lezzetleriyle birleştiği restoranda, barlarda ve dondurma karavanında kullanılan malzemelerin tamamı doğal ve organik ürünlerden oluşuyor. Zengin yemek ve içki menüsüne web sitesinden de ulaşılabiliyor.

Help Beach & Yacht Club, marina-yat bağlama ve exclusive bungalow projelerinin önümüzdeki iki yıl içinde tamamlanmasıyla uluslararası arenada en iyiler arasında yer almayı hedefliyor. Oyun alanları, marketi, balıkçısı ve marina hizmetleri bulunan mekân, tam bir kompleks olarak işliyor.
Web: helpbeachandyachtclub.com Telefon: 0252 612 47 00

METT Hotel and Beach Resort Bodrum
METT Hotel and Beach Resort Bodrum

METT HOTEL & BEACH RESORT BODRUM-Alargada otel konforu

METT Hotel & Beach Resort Bodrum, sosyalleşme ve eğlence merkezli bir yaşam tarzı sunan zarif, rahat ve yepyeni bir otel. Deniz kıyısındaki lokasyonlarda Akdenizli kimliğiyle faaliyet göstermeye başlayan koleksiyonun ilk oteli olan tesis, dingin bir ortam sunan Haremtan Koyu’nda, Bodrum Marina’dan sadece birkaç dakika uzaklıkta yer alıyor. METT’in, “Mediterranean ve Meet kelimelerinin tam bir karması olarak; Akdenizliliği ve sosyal buluşmalarıyla fark yaratmayı hedeflediği” belirtiliyor.
Sade ve neşeli Akdeniz hayatından ilham alan tesis teknelere özel servis hizmeti de sunuyor. Tekneler otelin iskelesine direkt bağlanamasa da otelin özel koyuna rahatça demirleyebiliyor. Misafir olarak gelen tekneler otelin restoranlarının sunduğu menülerden faydalanabiliyor. Ayrıca teknelere elektrik ve su kullanım imkânı da veriliyor. Misafirler özel bir ücret ödeyerek otelin beach club’ı Folie’den giriş yapabiliyor, tekneler servis botlarıyla tesise yanaşarak hizmetlerden yararlanabiliyor.
Konaklama yapmak isteyenleri, minimalist ve bohem-şık bir stilde tasarlanmış otelin özenle dekore edilmiş 72 odası ve 31 süit, loft ve özel villası bekliyor. Teraslı ve bahçeli olanların yanı sıra, kendine ait özel havuzu olan villalar da, uzun veya kısa dönemli konaklamalar için misafirlerin hizmetinde. Otelde ayrıca, retro stilde tasarlanmış bir sonsuzluk havuzu, bir kapalı havuz, geleneksel Türk hamamı, MOI Spa, RAISE Fitness ve yine özel havuzu bulunan, gün boyu kişisel hizmet alınabilen geniş kabanalar yer alıyor.
Folie Restaurant & Sea; Provensal stilde, Akdeniz tarzı deniz ürünlerinin öne çıktığı menüsü, dikkat çeken rozeleriyle detaylı şarap listesi ve canlı müzikten kabaret tarzı eğlenceye dek alışılmış “beach club” kavramına yeni bir yaklaşım getiriyor. Mood Lounge menüsü, suşilerden Güneydoğu Asya tatlarına ve Ortadoğu’nun imza mezelerine uzanıyor. Otto, modern bir yorumla Türk mutfağının sevilen lezzetlerini sunarken temmuz ayında açılacak Isola, İtalyan mutfağını Bodrum Kalesi manzarası eşliğinde ayağınıza getirecek.
Otel grubunun ilk tesisinin Bodrum’da açılmasını SGH CEO’su Antonio Gonzalez şu sözlerle açıklıyor: “Bodrum, yaşatmak istediğimiz Akdeniz hayatının tüm unsurlarını kucaklayan bir lokasyon; zarif, rahat, sosyal, davetkâr ve daima insanı yenileyen bir yanı var.”
Web: mettsocialliving.com Telefon: 0252 316 48 48

Tekneyle gidilecek mekanlar yazısının devamını Haziran sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.