Tuzla Boat Show – Fuar Özel

Tuzla Boat Show – Fuar Özel
Galeon 485 HTS
Galeon 485 HTS

Tuzla Boat Show’da yer alacak yeni modeller, yeni ürün ve ekipmanları inceledik.

GALEON 485 HTS

Galeon’un sportscruiser serisindeki çarpıcı modeli 485 HTS; açık güverte yapısı ve yüksek manevra kabiliyetiyle dikkat çekiyor. Havuzlukta ve salonda U şeklinde bir oturma grubuna ve yemek masasına yer verilmiş. Havuzluktaki masa indirilip minderler eklendiğinde burası kıçtaki güneşlenme bölümüyle birlikte oldukça geniş bir alana dönüşüyor. Geniş yan yürüme yolları tekne önündeki çift kişilik güneşlenme alanına kolay erişimi sağlıyor. Salonda sancak baş tarafa dümen istasyonu yerleştirilmiş. Salon, çepeçevre çevreleyen camlar ve açılır tavan sayesinde aydınlık ve ferah. Baş taraftaki merdivenlerden indiğinizde aşağıda tam donanımlı bir mutfak ve yemek bölümüyle karşılaşıyorsunuz. Burada da bir oturma grubuyla yemek masası var. Galeon 485 HTS’de iki kamaralı bir yerleşim tercih edilmiş. Master kamara vasata, misafir kamarasıysa baş tarafa konumlandırılmış. Galeon her zaman makine seçeneklerinin zenginliğiyle bilinen bir marka. Model standartta çift 300hp Volvo Penta makineyle donatılsa da istenirse farklı makine seçenekleri tercih edilebiliyor.
Başlangıç fiyatı: 448 bin 760 Euro (Fuar süresince geçerlidir.)
İletişim: denizyatcilik.com
Momenta 45

MOMENTA 45

Uzun yıllar boyunca otomotiv endüstrisinde faaliyet gösteren İntekmar A.Ş, kendi bünyesinde geliştirdiği endüstriyel yetkinliğini ve kompozit teknolojisini 2012 yılında denizcilik sektörüne Momenta Yachts markasıyla aktarmaya karar verdi. 2013 yılında ilk teknesi olan Momenta 36 HT motoryatı denize indiren firma, 2018 yılı başında aldığı sektöre ‘farklı bir bakış açısı getirme’ kararıyla yelkenli tekne üretimine başladı. Dünyanın önde gelen, başarılı tasarımcılarından Fransız Marc Lombard ile anlaşan tersane yelkenli serisinin ilk üretimini suya indirdi. Serinin ilk modeli 14.40 metre tam boya ve 4.52 metre ene sahip Momenta 45, tam bir “Akdeniz” DNA’sı taşıması hedeflenerek tasarlanmış. Monolitik omurga yapısı ve sfero döküm torpil tipi salma, roll bar ve hard top bimini, çift dümen palası gibi özelliklerinin yanı sıra yüksek donanım standartları da modeli son derece dikkat çekici hale getiriyor. Tekne aşağıda üç kamara iki banyo veya üç kamara üç banyo versiyonuyla sunulacak.
Başlangıç fiyatı: Firmayla iletişime geçiniz.
İletişim: boranova.com.tr
LAGOON SEVENTY 7

LAGOON SEVENTY 7

Lagoon’un 23 metre tam boya ve 11 metre ene sahip yeni katamaranı sahibine geniş yaşam alanları, konfor, lüks ve zarafet vaat ediyor. Modelde 335m2 toplam yelken alanı bulunuyor. Performaslı bir yelken seyri için modelde direk geriye taşınarak, artırılmış yelken alanıyla Lagoon 77’nin performansının kusursuz olması hedeflenmiş. Tüm yelkenlerin tek noktadan kullanılabilmesi yelken seyrini kolaylaştırıyor. Ana güvertede ön kokpit, salonla kolay etkileşimin yanı sıra keyifli bir yaşam alanı sunuyor. Teknenin en öne çıkan özelliğiyse alçaltılarak sabah uyanır uyanmaz denize girmenize ya da kendinize özel terasta dinlenmenize imkân sunan, su seviyesinin hemen üzerindeki platformuyla sancak gövdedeki master kamara. Mutfağın baş ya da kıç kısımda yerleştirilmesine bağlı olarak üç ya da dört misafir kamarası opsiyonu sunuluyor. Mutfak baş tarafa yerleştirildiğinde üç adet son derece konforlu misafir kamarasının yanı sıra bir de daha ufak, banyolu ve ranzalı bir kamaraya yer kalıyor. Salonun her iki tarafındaki kapılar sayesinde havuzluk ve baş güverte birbirine bağlanıyor. Geniş baş güvertede sabit bir oturma grubu ve şezlong koymak için bolca yer var.
Başlangıç fiyatı: 3 milyon 337 bin Euro (Fuar süresince geçerlidir.)
İletişim: tezmarin.com
BAVARIA S45

BAVARIA S45

Sport, Hardtop ve Coupe versiyonlarıyla sunulan Bavaria S45; sahibine bolca iç ve dış yaşam alanı sunuyor. Teknenin geniş havuzluğunda U şeklinde oturma grubu, yemek masası ve mini-bar yer alıyor. Kıçtaki güneşlenme alanı üç kişinin aynı anda güneşlenebileceği büyükte. Aşağıda iki veya üç kamaralı yerleşimin tercih edilebildiği planda iki kamaralı seçenekte master kamara başta, kullanışlı detaylarla tasarlanmış salon ortada, banyolu iki kişilik misafir kamarasıysa vasatta bulunuyor. Üç kamaralı seçenekte master kamara başta, küçülen mutfak ve salon ortada, iki adet çift kişilik misafir kamarasıysa vasatta yer alıyor. Standartta Çift 370hp makineyle donatılan S45’nin 150 litrelik yakıt kapasitesi bulunuyor.
Başlangıç fiyatı: 376 bin 300 Euro (Fuar süresince geçerlidir.)
İletişim: bavariayat.com
ePROPULSION deniz motorları

ePROPULSION ELEKTRİKLİ DENİZ MOTORLARI

Yenilikçi elektrikli tahrik motor sistemleri üzerine çalışan ePropulsion, bu alandaki yedi yıllık tecrübesiyle elektrikle çalışan, verimli ve kullanışlı dıştan takma deniz motorları üretiyor. ePropulsion’ın en çok satan modeli Spirit 1.0, modüler dizayn prensibi sayesinde yalnızca 18kg ve 1276 Wh lityum-iyon bataryaya sahip. Kompakt boyutuna rağmen etkileyici 3hp’lik bir performans sağlamakta ve bu sayede hafif hizmet tipi olarak kullanılıyor.
İletişim: erkemarine.com

Fuar Özel dosyasının devamını Kasım 2020 sayımızda okuyabilirsiniz.

Bu yazının tamamını App Store, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasıyla hızlı ve kolayca ulaşabilirsiniz..