Kasım sayısında dergimizde neler var?

Kasım sayısında dergimizde neler var?

2020 Kasım ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

Motor Boat & Yachting Türkiye - Ekim 2020 sayısı kapağı, 2020

Haberler

  • Çok yönlü İtalyan tersanenin 33.5 metrelik, gösterişsiz mükemmellik konusunda şaheser olmaya aday modeli Riva 110 Dolcevita’yı inceliyoruz.
  • Mavi dünyanın kapılarını aralayan Ergeneci ailesinin yolculuğu fiyortlar arasında muhteşem bir manzara eşliğinde başladı…
  • Tuzla Boat Show’da yer alacak yeni modeller, yeni ürün ve ekipmanlar…
  • Karayolu veya denizden, büyük ya da küçük farketmeden tekneleri birçok noktaya taşıyan, tekne transferi konusunda uzmanlaşmış firmalarla konunun inceliklerini konuştuk.
  • Karada kışlamayı düşünen tekne sahipleri için İstanbul’dan Mersin’e marina ve çekek yerlerinin son durumlarını araştırdık.

Start Hattı

Türkiye’den..
BAUISC İlkbahar Trofesi 2020’nin pandemi dolayısıyla ertelenen ilk etabı 4 Ekim’de Caddebostan parkurunda yapıldı.
– EKER-TAYK Trofesinin önemli yarışlarından Burgan Leasing İstanbul Kupası 17-18 Ekim’de yapıldı.
– Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü’ne puan veren Moda Deniz Kulübü Kupası, 3 Ekim‘de gerçekleştirilen coğrafi rotalı yarışla tamamlandı.
– Türkiye Yelken Federasyonu himayesinde İstanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen Deniz Kızı Kadın Yelken Kupası’nın beşincisi bu yıl 5 Eylül tarihinde gerçekleştirildi.
Yurtdışından…
Nautor’s Swan, yüksek performanslı yelkenliler serisine yeni bir model ekledi.
Beneteau Figaro 3 sınıfı tek tip (one design) eş teknelerle gerçekleşen Solitaire Du Figaro yarışını Fransız yelkenci Armel Le Cléach üçüncü kez kazandı.

Ve dahası Türkiye’den ve dünyadan yarış haberleriyle Start Hattı bölümümüzde.

Akıl Hocası

Yeni Teknolojiler
– Yeni radikal kanatlı gövde tasarımına sahip, 25 metrelik dünyanın ilk trimonoran motoryatını inceliyoruz.
– Fransız Wichard Groupe, grup şirketleri olan Wichard Marine ve Facnor Furling Systems ile gezi, regatta yarışçılığı, olimpik ve okyanus aşırı seyir yapan tekneler fark etmeksizin tüm yelkenli tiplerine uygun donanım çözümleri sunuyor.
– Deneyimli yelkenci Pip Hare, yapacağınız yelken seyirlerinde konsantrasyonunuzu nasıl koruyacağınız hakkında ipuçları veriyor.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Teknede Sohbet
İşi gücü bırakıp teknede yaşamak mümkün mü? sorusunun cevabı Özlem ve Özkan’ın sohbetinde…

Mia’nın Mavi Dünyası
Kedileri Mia ile birlikte teknede yaşayan Tuna ve Fırat Göker, tekne mutfağıyla ilgili deneyimlerini ve denizde yaşamın farklı yönlerini her ay bizlerle paylaşacaklar.

Denizci Olmak
Nazlı ve Engin, İstanbul-Sığacık arasında yaptıkları üç aylık keyifli seyirde birçok problemle baş etmeyi öğrendiler.

Mavi Edebiyat
Birçok adanın, fiyordun, koyun, körfezin, vadinin, gölün varlığını borçlu olduğu buzullar; küresel ısınmanın kurbanları…

Öteki Dünya
BMW X ailesinin merak edilen, tamamen elektrikli ilk modeli iX3’ü inceliyoruz.

Dergimizi okumak için App StoreTurkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.