Transquadra’nın ikinci etabı sürüyor

Transquadra’nın ikinci etabı sürüyor

OMM Alize Ocean Racing, zorlu okyanus yarışı Transquadra’nın ikinci etabında mücadeleye devam ediyor.

Yelken yarış dünyasının zorlu organizasyonlarından Transquadra’nın ikinci etap olan Madeira-Martinik, 29 Ocak 2022 Cumartesi günü başladı. İlk etap olan Marsilya-Madeira’yı ikinci sırada bitiren ve yarış tarihinin ilk Türk takımı olan OMM Alize Ocean Racing de Portekiz’den yelken açan takımlardan oldu.

19 Şubat’a kadar sürecek Madeira-Martinik etabında ekipler şu anda Atlantik Okyanusu’nda ilerliyor. Sinan Sümer ve Tolga Pamir’in oluşturduğu ve Odunpazarı Modern Müze’nin sponsorluğunda yarışan Alize Ocean Racing, yarışı şu sıralarda beşinci sırada götürüyor. Alize ekibinin de bulunduğu Marsilya’dan start alan çiftler klasmanında yarışa devam eden 14 takım bulunuyor.

Hedef ilk sıralar

14 takım etaba devam ediyor.

Sinan Sümer ve Tolga Pamir, Transquadra öncesinde Madeira-Martinik aşamasındaki ana hedeflerinin önce bu zorlu parkuru sorunsuz tamamlamak devamında ise ilk etapta olduğu gibi yarışı yine ön sıralarda bitirmek olduğunu dile getirdiler. Transquadra ikinci etabı öncesinde çok heyecanlı ve motive olduklarını belirten Sinan Sümer ve Tolga Pamir, hazırlıklarını başarıyla tamamladıklarını ve ülkemizi bu uluslararası yarışta başarıyla temsil etmeye devam etmek istediklerini söylemişlerdi.

Başarılı ikili, yarış sırasında elde ettikleri deneyimi, organizasyon sonunda genç yelkencilere aktarmayı amaçladıklarını da her fırsatta vurguluyorlar. Alize Ocean Racing, yarışın son aşamasında da Türkiye Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) için denizlerdeki mikroplastik yoğunluğunu ölçmeyi de sürdürüyor.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.