Custom Yachts

Custom Yachts

Tekne boyları büyüdükçe bu segmentteki rekabet daha ateşli ve çetin bir hâl alıyor. Sadece cesur tersanelerin girebildiği bu pazarda sahibine bolca kişiselleştirme seçeneği, geniş yaşam alanları ve konfor özellikleri sunan modeller öne çıkıyor. Sizler için bu ay 20 ile 40 metre arası özel üretim yatları (custom yachts) inceliyoruz.

Hazırlayan: Kadir Pirasoğlu

NUMARINE 37XP

Bu teknenin ne kadar büyük olduğunu anlatmak gözle görülmeden çok zor. Yalnızca 118ft boyunda olmasına karşın, Cannes fuarında yakınındaki tüm tekneleri gölgede bıraktı. İçeride de 150ft bir süperyattan alınmış gibi duran bir iç mekâna sahip. İşin sırrı dev hacimli çelik gövdesinde, ağırlık tasarrufu sağlayan GRP üst binasında, 26ft eninde ve üç tam güverte veya yukarıdaki geniş açık flybridge de sayılırsa dört güvertesinde saklı.

SIRENA YACHTS 88

Sirena’nın başarılı motoryat serisinde amiral gemisi 88, dış tasarımda German Frers, iç tasarımdaysa Cor D. Rover imzası taşıyor. Model yaklaşık 90ft boyu ve 23ft genişliğiyle konularında uzman tasarımcılara yaratıcılıklarını sergileyebilmeleri ve tekne sahibine daha kullanışlı yaşam alanları için fırsat sunuyor.

CRANCHI SETTANTOTTO

Cranchi, yeni amiral gemisi Settantotto’yu ilk kez Düsseldorf’ta tanıttığında geniş yaşam alanları ve kullanışlı detaylarıyla olumlu not almıştı. Cranchi’nin sektörde geçirdiği 150 yıla ithaf niteliği taşıyan model yenilikçi çizgileriyle dikkat çekiyor.

ARCADIA SHERPA 80 XL

2008 yılında “ekolojik bir hayal”den yola çıkarak kurulan İtalya merkezli Arcadia Yachts, pastoralizm ve doğayla uyumlu tekneler üretmeyi amaçlıyor. Tersane, Sherpa serisindeki modeli 80 XL ile “cep megayatı” konseptini yeni bir yaklaşımla harmanlıyor.

Costum Yachts dosyamızın devamını Şubat sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.