Dijital fuar, dijital dergi

Hareketli günler - 2022 Ekim ayı Edito

Sonbahar geldi mi dünyada ve Türkiye’de fuarlar başlıyor. Monaco, Cannes derken sıra Türkiye’nin deniz fuarına geldi. Yurtdışı bu konuda daha sabit ve artık klasikleşen organizasyonlara aynı dönemde devam ediyor.

Türkiye’de ise yıllardır süren “fuar enflasyonu” pandemi nedeniyle biraz düştü ama tam anlamıyla çözülmedi. Yıllar boyunca Türkiye’nin boatshow tarihleri şubat ayıydı ancak bu sene YATED-Yat ve Tekne Sanayicileri Derneği’nin devreye girmesiyle kasım ayına kaydı.

YATED’in bir kuruluşu olan YATED Fuarcılık ile ED Fuarcılık işbirliğiyle bu sene ilk defa düzenlenen Cryptom Bosphorus Boat Show Deniz Fuarı neredeyse tüm sektörü tek çatı altında birleştirdi.

***

Fuar başka bir ilki daha gerçekleştiriyor. Teknoloji platformu Boatmate ile yapılan dijital partnerlik sayesinde fuarı dijital olarak da gezebileceğiz. Üstelik dijital fuar yıl sonuna kadar da açık kalacak. Denizcilerin aradığı her şeyi tek bir uygulama içerisinde toplamayı hedefleyen platform bu fuarla birlikte aktif olarak kullanılmaya başlanacak.

Dijital uygulamaları kullanırken yaşadığımız kolaylıklar onlardan vazgeçmemizi zorlaştırıyor. Özellikle yeni neslin tamamen dijital dünyada hareket edeceğini düşünürsek bu uygulamalarda yer almaya başlamak gerekiyor.

Dergi olarak güncel gelişmeleri takip etmek de işimizin bir parçası. Youtube kanalımız, sosyal medya hesaplarımız ve dijital dergi olarak okurlarımızla buluştuğumuz platformları biz de her geçen gün genişletiyoruz.

Kasım ayında dergimizi fuar özel sayısı olarak; IOS MB&Y, Magzter, Dergilik, Pressreader uygulamalarından sonra şimdi de Boatmate uygulamasından okuyabilirsiniz.

Derginiz hep yanınızda,
İyi okumalar,