Galeon 500 Fly

Galeon 500 Fly

Bu yeni 50ft flybridge de gösteriyor ki; Galeon son yıllarda en yenilikçi ve en şık teknelere imza atıyor. Galeon 500 Fly yenilikçiliğini öyle bir seviyeye taşımış ki, gelenekçi rakipleri yanında sönük kalıyor. Tersanenin bu başarının önemli bir kısmını İngiliz tasarımcı Tony Castro’ya borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Zira tekneyi sayısız kullanışlı detayla doldururken, güzel görüntüsünü korumayı da başarmış. Bu detaylardan en önemlisi salonun her iki yanındaki katlanır balkonlar – ki bunlar havuzluğun genişliğini 5.8 metreye çıkarıyorlar. Bunların bu kadar iyi olmasının bir nedeni de kocaman sürgülü yan camların ileriye doğru itilebilerek salon ve mutfağı hem yan güvertelerle, hem de havuzlukla biraraya getirmesi. Bu harika bir iç/dış mekan bütünleşmesi yaratıyor; iskele balkonunda katlanır bir kahvaltı tezgâhı, sancak balkonda ise denize dönük katlanır bir kanepe bulunuyor. Normalde 150ft bir süperyatta bulunabilecek dahiyane bir beach club havası yaratmayı başarmışlar.

Galeon 500 FlyBu akıllıca düşünce havuzluk yerleşiminde de kendini gösteriyor; bu bölüm ya klasik L şeklinde oturma grubu ve masa, altında mürettebat kamarası olarak; ya da daha ufak bir masa ve tam boy bot garajının üzerinde güneşlenme bölümü olacak şekilde sipariş edilebiliyor. Üçüncü bir seçenekse diğer iki seçeneğin en güzel yanlarını biraraya getirmek, böylelikle arkası her iki yöne de yatırılabilen oturma grubunun altında ufak bir garaj için yer kalıyor.

Galeon 500 Fly - MutfakEğer burası sizi yeterince cezbetmediyse belki başüstü edebilir. Seyir halindeyken bu bölümde görülebilen tek şey üç tane gösterişsiz, kullanışlı güverte ambarı. Demirlediğinizde dış kısımdaki iki tanesi elektronik olarak kaydırılan geniş bir güneşlenme minderine ya da geriye doğru kaydırılıp arkalıkları açılarak ortasına tik masa takılan son derece geniş ve gözlerden uzak bir yemek bölümüne dönüşüyor.

Galeon 500 Fly - Master KamaraAşağıda tavanı yüksek, tüm ene oturan, geniş gövde pencereleri ve etkileyici detaylarıyla master kamara bulunuyor. Baştaki VIP kamara tavan ve gövde pencerelerinin sayesinde bolca gün ışığı alıyor, günlük kullanım banyosuna içeriden kapısı olan kamaranın tek kusuru biraz ufak, elmas şeklindeki yatağı. Üçüncü kamara tahmin edilebileceği gibi ufak, tek bir yatak ve altından çekilerek çıkarılan ikinci bir yatağa sahip. Katlanır balkon ve başüstü oturma grubunun opsiyonel olduğunu ve kendimiz deneyene kadar ne kadar sağlam ya da güvenilir olduklarını bilemeyeceğimizi belirtmeliyiz ancak dışarıdan bakıldığında tasarım, inşa kalitesi ve detaylarıyla oldukça ilgi çekici bir tekne olduğu kuşkusuz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Boy 14.44m (47ft 5in)
En 4.46m (14ft 8in)
Makine Çift 575-725hp Volvo D9, D11 ya da IPS900’ler
Maksimum hız 30 knot
Başlangıç fiyatı Firmayla iletişime geçiniz
İletişim: Deniz Yatçılık

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.