İleri teknoloji, üstün konfor: Ford Kuga

İleri teknoloji, üstün konfor: Ford Kuga

Avrupa’da Ford’un en çok satan SUV modeli olan Kuga, yenilenen yüzü ve şık tasarımıyla, geleceğin teknolojilerini konforla birlikte kullanıcılarına sunuyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Ford tarafından 2008 yılından beri üretilen C segmentindeki kompakt SUV modeli Kuga, yenilenmiş üçüncü nesliyle karşımızda. Modelin temelleri Focus ve C-Max modellerine dayanıyor. Yepyeni ve şık tasarımıyla dikkat çekici Kuga, Ford’un Avrupa’da en çok satan SUV modeli olma özelliğini taşıyor. Gelişmiş güç ve aktarma organlarıyla sınıfında en iyi verimliliği sunmayı amaçlayan araç; ülkemizde 1.5 litre EcoBoost benzinli, 1.5 litre EcoBlue dizel, 2.0 litre Ecoblue dizel ve 2.5 litre PHEV benzinli motor seçenekleriyle sunuluyor.

ETKİLEYİCİ GÖRÜNÜM

Daha şık ve zarif hatlar, arkaya doğru uzanan ön farlar, daha uzun motor kaputu, daha eğimli arka cam, genişleyen omuz ve alçak tavan çizgisi, uzun dingil mesafesiyle akıcı hatlara sahip yeni Ford Kuga; çok daha prestijli, çevik ve dinamik bir görünüm sergiliyor.

İç mekân kullanıcının hayatını kolaylaştıran yenilikçi çözümlerle donatılmış. Kablosuz şarj gibi gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri kabin içindeki kablo karmaşasını ortadan kaldırıyor.

Kullanıcı akıllı telefonunu bluetooth üzerinden eşleştirerek bilgi-eğlence sistemine bağlanabiliyor ve kablosuz şarj özelliğinden yararlanabiliyor. Ford’un Akıllı Bagaj Kapağı teknolojisi kullanıcının elleri doluyken arka tamponun altına yapacağı basit bir ayak hareketiyle bagaj kapağını konforlu bir şekilde açma imkanı sunuyor.

Yeni Hybrid Fotd Kuga
İç mekân kullanıcının hayatını kolaylaştıran yenilikçi çözümlerle donatılmış.

FARKLI DONANIM SEÇENEKLERİ

Style, Titanium ve ST-Line olmak üzere her bir donanım seviyesine bağlı olarak uygulanan özel tasarım detayları Ford Kuga ’nın sahibine özel karakterini gösteriyor. Daha yalın bir görünüme sahip Style donanım seviyesi 17inç’lik jantlara sahipken, Titanium donanım seviyesinde 18inç’lik jantlarla birlikte ilave teknoloji, konfor ve tasarım detayları devreye giriyor. ST-Line versiyonu ise; 19inç’lik jantlar, renkli fren kaliperleri, daha sportif bir ön tampon tasarımı, arka tampona entegre difüzör ve tam boy spoyler ile LED gündüz farları gibi özellikler sunuyor.

Ford Kuga ’da, altı ileri manuel ve sekiz ileri otomatik şanzıman seçenekleri bulunuyor. 1.5 litre EcoBlue dizel motorlu versiyonu 120 beygir güç ve 300Nm tork üretirken, 1.5 litre EcoBoost benzinli motor ise 120 beygir güç ve 240Nm tork üretiyor.

Araç, Ford Co-Pilot 360 derece, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı gibi gelişmiş uygulamalarla artırılmış güvenlik seviyesine sahip.

Yeni Ford Kuga, Ford yetkili satıcılarında 372 bin 700 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla sunuluyor.
İLETİŞİM: ford.com.tr

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.