Itama 45S

Itama 45S

Itama’dan düzenli olarak yeni model haberi almayız, aldığımızda da radikal bir değişiklik, bir farklılık beklenir. Hatta Itama 45S’nin yerini aldığı modelden farkını ayırt edebilmek için Itama tutkunları kulübüne üye olmanız gerekir.

Itama’nın tasarım dili çok ağır adımlarla modernleşiyor ama böylesi ikonik bir tekne formundan neden vazgeçilsin ki? Çepeçevre güvertelerin, modüler mobilyaların ve kıçtan takma motorların modern çağında uzun pruvayı, açık havuzluğu, güçlü tekne formunu sürdürmek harika bir cüretkarlık. Itama gelip geçici akımlara kapılmıyor.

Ancak Itama 45S’te botu denize indirip çıkartma kapasitesine sahip bir hidrolik yüzme platformu ve açık baş güverteye dar yan güverteler yerine, ön cam panelinden güvenli bir şekilde geçmenizi sağlayan geçiş aralığı gibi bazı yenilikler var.

İçeride tek ya da çift kamara seçenekleri sunuluyor, tek kamaralı yerleşimde misafir kamarasının yerine salonda daha fazla oturma alanı ve daha geniş bir mutfak yer alıyor. Tik detaylarla süslenen beyaz iç dekorasyonun işçiliği harika.

550hp gücünde çift Cummins ile donatılan Itama 45S’nin azami sürati 34 knot, seyir sürati ise 29 knot civarında, menzili ise 200 deniz mili.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

TAM BOY 13.8m (45ft 4in)
EN 3.95m (13ft)
MAKİNE Çift Cummins QSB6.7 550hp
MAKSİMUM SÜRAT 34 knot
FİYATI Güncel fiyat için firmayla görüşünüz.
İLETİŞİM denturyat.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.