Marmara Boat Show başlıyor

Marmara Boat Show başlıyor

Marmara Boat Show Fuarı, bu yıl milyonluk yatların yanı sıra, pandemi sonrası tatilin yeni gözdesi karavanlar ve çadırlarla bir arada düzenlenecek. Yüzen araba, yüzen bisiklet, hem denizde yüzen hem karada giden karavan gibi ilginç yeni tasarımların olduğu fuar yarın kapılarını açıyor.

Marmara Boat Show Kamp Karavan Fuarı, 18 Eylül’de kapılarını açıyor. 26 Eylül’e kadar sürecek olan fuar hem karada hem de denizde olmak üzere Marinturk İstanbul City Port Pendik Marina’da düzenlenecek. Pandemi sonrası tatilin yeni gözdesi olan yatlarla, ekonomik karavanlar birlikte görücüye çıkacak.

Bu yıl Marmara Boat Show Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı ile Kamp & Karavan ve Doğa Sporları Fuarı birleşerek Marinturk İstanbul City Port Pendik‘te deniz ve doğa tutkunlarını bir araya getirecek.

Anadolu Expo Fuarcılık tarafından düzenlenen fuarda, deniz tutkunları için 37 yeni tekne ilk kez Türkiye lansmanlarını yapacak.  Teknolojik olarak pandemi koşullarına göre hazırlanan 24 yeni karavan tasarımı da fuarda ilk kez görülecek.

Yüzen araba “jetcar”, yüzen bisiklet, airbot, hem denizde yüzen hem karada giden karavan, yüzen jakuzi, gizlenebilir mikrodalga fırın, denizde mangal keyfi için deniz barbeküsü ve onlarca ilginç yeni tekne, karavan tasarımları ve yeni teknolojiler fuarda olacak. İzole yaşamı tercih edenler için içinde barbeküsü, terası, jakuzisi olan lüks yatlar da sergilenecek.

Fuarda toplam 900 milyon liralık 118 tekneyle, 200 milyon liralık 80 karavan yer alacak. Fuardaki en ucuz tekne 65 bin lirayken, en pahalı tekne ise 50 milyon lira. En ucuz karavan 70 bin, en pahalı karavan ise 2 milyon lira olacak. Ayrıca, çadır ve kamp malzemeleri de fuarda yatlarla bir arada görülebilecek.

Bu yıl Boat Show’a yerli üreticiler  yüzde 100 yerli üretim 55 tekne ile çıkarma yapacak. Hem motor yat hem yelkenli özelliği olan ve yakıt tasarrufu ile öne çıkan katamaranlar, çift gövdeli  genişlikleri ve konforlarıyla fuarın dikkat çekenlerinden olacak.

Marmara Boat Show Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları ve Kamp & Karvan ve Doğa Sporları fuarında, deniz tutkunları yelkenli teknelerden motoryat teknelere, sürat teknelerinden katamaranlara, botlardan marin ekipman ve aksesuarlarına kadar karavan ve doğa tutkunları çekme karavanlardan motokaravanlara, campervanlardan, kamp treylerlerine, araç üstü çadırlardan kamp malzemeleri ve karavan ekipmanlarına kadar aradıkları pek çok şeyi bulabilecek ve test edebilecekler.