Sirena Yachts 68

Sirena Yachts 68

Erken deneyimlerini Azimut’un trawler stili popüler Magellano yatlarını inşa ederek kazanan Sirena Marine’in cazip fiyatlara sahip kendi cruiser serileri için benzer bir rota izlemiş olmaları şaşırtıcı değil.

Sirena Yachts 68, tersanenin filosuna katılan dördüncü model ve 64 ile amiral gemisi 88’in arasına yerleşiyor. Cor D Rover’ın styling’i ve German Frers’in yepyeni yarı-deplasman gövdesiyle tasarım şeceresi güven veriyor.

Teknenin kalbi, açık plan havuzluk, mutfak, yemek bölümü ve içerideki dümen bölümünü aynı seviyede bir araya getiren ana güverte olabilir ancak asıl gözalıcı olan kısım uzatılmış flybridge. Uyduruk eviyeli barları unutun: Sirena Yachts 68’de tam boy paslanmaz çelik ızgara, iki katlı bir bar bölümü ve kimi süpermarketlerde göreceğinizden daha büyük bir buzdolabına sahip, üç taraflı kocaman bir açıkhava mutfağı bulunuyor. Buna rağmen karşısında geniş bir saklama ünitesi, kıçta iki güneşlenme minderi, ön tarafta iki geniş oturma/yemek bölümü ve ayaksız dümen mahali bulunuyor. Bu da yetmezmiş gibi, baş tarafta dinlenirken sosyalleşebileceğiniz bir başka alan mevcut.


Farklı yerleşim seçenekleri üç ya da dört misafir kamarası sunuyor. Her iki durumda da tekne sahibi vasatta, bir tarafında banyolu kamaranın, diğer tarafında giyinme odasının yer aldığı master kamaraya sahip oluyor. VIP kamara başta, twin yataklı geniş kamara ve karşısındaki ranzalı kamaranın arasındaki alanda yer alıyor. Kıçta kendi oturma bölümü, banyosu ve ranzalarına sahip bir mürettebat kamarası bile var.

Teknenin gücünü sağlayan bir çift Volvo D13 900 ya da 1000hp makine azami 26-28 knot sürat sunuyor. Ancak çoğu tekne sahibi için, 10 knot süratte saatte 38 litrelik yakıt sarfiyatı ile bir araya gelen 5250 litrelik tank kapasitesi daha önemli olacaktır. RCD A Kategori değerlendirmesi de göz önüne alındığında, teknenin sahip olduğu 1200 deniz mili seyir menzilinin tadını çıkarabilirsiniz.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 21.4m (70ft 0in)
En 5.9m (19ft 4in)
Makineler Çift Volvo D13 900-1000hp
Maksimum sürat 28 knot
Fiyatı Firmayla iletişime geçiniz
İletişim sirenayachts.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.