Teknede Abur Cubur Show

Teknede Abur Cubur Show

Rüştü Onur Atilla ve Doğan Akdoğan konukları seyircilerden oluşan talk show’larıyla son zamanlarda adlarından söz ettiriyor. Bu sefer onlar konuk oldu biz sorduk. Oyunculuk, yemek, deniz ve abur cubur dolu bir tekne sohbetine hoş geldiniz.

Röportaj: Selcen Tanınmış Fotoğraflar: Osman Uğur

Herkes gösteri yapıyor, herkes talk show da yapıyor ama Rüştü Onur ile Doğan’ın şovu farklı. Bu farkın en önemli etkeni konukların seyirciler arasından kurayla belirlenmesi. Riskli ama bir o kadar da değişken.

Onur yaklaşık beş yaşından beri taklitler yaparak oyuncu olmak istediğini belli eden bir çocuk. Doğan ise üniversitede ekonomi okurken yolunu değiştiriyor. İkili, Tiyatro Kılçık’ın bir çocuk oyununda biraraya geliyor ve o zamandan beri de hiç ayrılmıyorlar. Çocuk oyunları, yaratıcı drama dersleri, Pera Güzel Sanatlar Akademisi, Güldür Güldür Show derken şimdi de Abur Cubur Show ile sahnedeler. Kalamış Marina’da AG Sailing’in teknelerinin durduğu pontonda buluşuyoruz. Hava açık ancak marina dışında kaba dalga çok. Yelken eğitmenimiz Eren Özdal bugün denize çıkmayı tavsiye etmiyor. Biz de onun sözünü dinleyip önce sohbet ve fotoğraf çekimini yapıyor, deniz deneyimini iki gün sonraya bırakıyoruz. Teknede Onur’un gözünün önce mutfağa kayması bize sohbetin gidişatını da gösteriyor.

Niye önce mutfağa baktın?
Onur: Şimdi ben teknede yaşıyor olsam ya da tatilde olsam yemek çok önemli. Ne yapacaksın? Denize gireceksin, yüzeceksin, yatıp uyuyup, yıldızları seyredip yemek yiyeceksin…

Burcun ne?
Onur: Boğa.
Doğan: Ben de.

E ne güzel ben de. Bu boğa burçları niye yemeyi seviyor böyle!
Doğan: Ben çok seviyorum burcumu.

Ama zayıf bir boğasın ondan herhalde….!
Onur: Ya bakmayın siz ona benden çok yer ama kimse de inanmaz.
Doğan: Üstelik çok daha pis yerim ama sürekli spor yapıyorum.
Aldık mesajı değil mi ? Siz kendinizi komedyen olarak mı tanımlarsınız?
Onur : Oyuncu olarak tanımlıyoruz ama tanınma sebebimiz komedi olduğu için de komedyen deniyor bize. Sonuçta hepimiz oyuncuyuz. Her rolü oynamak isteyen oyuncularız. Sadece güldürmek değil her duyguyu yaşatmak isteyen oyuncularız.