Capelli Tempest 44

Capelli Tempest 44

Capelli Tempest 44

Hızlı ve güvenli bir RIB arayışındaysanız yenilenen özellikleriyle Tempest 44, tam da sizin için üretilmiş olabilir.

YAZI: Kadir Pirasoğlu

Avrupa’nın önde gelen RIB üreticilerinden Cantieri Capelli, dünyada 4 metreden 15 metreye kadar ürettiği farklı özellikte kaliteli ve kullanışlı RIB modelleri ve tekneleriyle tanınıyor. Yıllık bin adetlik üretim kapasitesi ve kişiye özel üretimiyle sektörde iddialı bir firma. Kullandığı renk ve aksesuarlarla İtalyan zevkini ürünlerine iyi şekilde yansıtıyor.
Tempest 44, tersanenin 2012’de piyasaya sunduğu ve çok tutulan modelinin güncellenmiş hali. Günümüz trendlerine uygun olarak yenilenen model; sportif görünüşü, uzun gövde hattı, kullanışlı güverte planı ve aerodinamik tasarımıyla öne çıkıyor.

KULLANIŞLI GÜVERTE PLANI

Bu performanslı ve güvenli seyirler için tasarlanmış bir RIB. Kıçta üç tane 425hp’lik dört zamanlı yeni 5.6lt V8 makine bulunuyor. Hemen ön tarafında tik kaplı yüzme platformu ve güneşlenme alanı var. Burası demirde dört kişinin rahatlıkla uzanıp sohbet edebileceği ve güneşleneceği genişlikte. Havuzlukta bordadan bordaya uzanan, altında bolca saklama alanı olan U şeklinde oturma grubu ve ön tarafında iki kanatlı tik yemek masası yer alıyor. Orta konsoldaki dümen mahalli iyi bir görüş açısına sahip. Dümen mahallinde kullanışlı bir kaptan koltuğu ve misafir koltuğu var. Makinelerle uyumlu Garmin ekranlardan hemen hemen her şeyi kontrol edebiliyorsunuz. GRP T-Top, dümen mahallini hava koşullarına karşı korunaklı hale getiriyor.

Dümen mahallinin arkasında çift göz ocak, eviye ve buzdolabından oluşan mini mutfak havuzlukta işinizi kolaylaştırıyor. Sıcak yaz ayları için havuzluk ve güneşlenme alanı için opsiyonel olarak sunulan bimini tente ideal bir seçim olacaktır. Tik kaplı yan yürüme yollarında kolayca ve güvenli bir şekilde ön güverteye ulaşmak mümkün. Küpeşteler güvenlik için görece yüksek bırakılmış.

Capelli Tempest 44 inceleme yazısının devamını Mart 2019 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimize Abonelik Merkezi web sitesinden hızlı ve kolayca abone olabilirsiniz.