Jeanneau Merry Fisher 1095

Jeanneau Merry Fisher 1095

Gelenekselleşen Merry Fisher ailesinin yeni amiral teknesi 1095, hareket özgürlüğü sunan dış mekân tasarımı ve üç kamaralı yerleşimiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Merry Fisher denildiğinde Avrupa’nın her limanında, hatta her girintisinde karşınıza çıkan 6m boyunda ve dıştan takma makine kullanan bir balıkçı-gezi teknesi akla gelir. Tür son derece başarılı olmuş bir kurgudur. İyi haber ise Jeanneau’nun seriyi sürdüreceği.

Son yıllarda marka istikrarlı bir şekilde ürün gamını genişletti. Jeanneau dıştan takma makinelerin popülerliğinde ve güçlerinde yaşanan artışın tüm avantajını kullanarak Merry Fisher’ların en büyüğünü, 32ft boyda MF1095’i üretmeye başladı.

Tekne tam beklediğiniz gibi; dikey bir dümen evi ve serinin geri kalanıyla aynı siyah kolanlar üzerinde taşınan bir tavanla, daha küçük teknelerin uzatılmış limuzin versiyonu. Biraz uzaktan, boy dışında tek belirgin fark ilave gövde camları.

Jeanneau Merry Fisher 1095 - Master Kamara
Jeanneau Merry Fisher 1095 – Master Kamara

Tekneye çift dıştan takma makinenin gerisine uzanan platformun sancak tarafından girince balıkçılıktan çok keyif seyirleri için düzenlenmiş bir havuzlukla karşılaşıyorsunuz. Adına karşın Jeanneau’nun bu tekneyle olta balıkçılarından çok gezi meraklılarını hedeflediği çok açık. Bu nedenle kıç ve iskele tarafta sabit oturma yerleri var; kayar dümen evi kapısının önüne uzanan üçüncü bir ayak bunu destekliyor.

Sancak taraf serbest bırakılmış, böylece kıçtaki girişe ve baş tarafa geçiş için asimetrik yan güvertelerden geniş olanına erişim kolaylaşıyor. Tersanenin kurnazca tasarladığı arka koltuk normal kullanımdayken geriye kayarak maksimum alan yaratması için raylar üzerinde konumlandırılmış. Makineleri sudan kesmek için kaldırmak istediğinizde, koltuk öne kayarak makinelerin üst bölümlerinin sığacağı genişlikte bir yer açıyor.
Jeanneau Merry Fisher 1095 testinin devamını Mart 2019 sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.