Beneteau Gran Turismo 36

Beneteau Gran Turismo 36

Gran Turismo serisi pek çok kez kendisini yenileyerek, tekrar yarattı. Şimdi de hem içten hem dıştan takmalı makinelerle sunulan bu yepyeni 40ft model, son zamanlarda artan dıştan takma sevk talebine cevap verecek şekilde tasarlanmış. Tersanenin Beneteau Gran Turismo 36 için seçimi çift 350hp makine olmuş; içten takma makinelerse bir çift 300hp dizel ve azami 32 knot sürat sunuyorlar.

Güverte alanları makine seçeneklerinden etkilenmiyor; tek fark, dıştan takma makinelerle donatıldığında yer açmak üzere yüzme platformunun ayrılması. Beneteau ve tasarımcısı Andreani Design, bu boy bir gövdede üç farklı alan yarattıkları havuzlukta bir mucize gerçekleştirmişler. Kıç taraftaki lavabolu bar ve güneşlenme minderi bir beach club havası yaratıyor, vasattaysa her iki tarafta oturma grubu olması tekneyi sosyalleşmek için daha elverişli kılıyor. Baş taraftaki bir çift oturma bölümü, dört kişinin seyir halindeyken ileriye dönük oturmasına uygun. Yeni model, ufak bir tekne için epey donanımlı.

Beneteau Gran Turismo 36; aşağıda banyo, mutfak ve yemek masasıyla L şeklindeki oturma grubunun ayırdığı çift kişilik iki kamara bulunuyor. GT36 Fransız devinin yenilikçi tutumunun en iyi örneği.

Beneteau Gran Turismo 36 - Yerleşim planı
Yerleşim planı

TEKNİK ÖZELLİKLER

Tam boy 12.4m (40ft 9in)
En 3.51m (11ft 7in)
Makine İçten takma/dıştan takma 700hp’e kadar
Maksimum sürat 35 knot
Fiyat 225 bin Euro (Güncel fiyat için firmayla iletişime geçiniz.)
İletişim tezmarin.com

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.