Lüksün tanımı: Mercedes-Maybach S-Serisi

Lüksün tanımı: Mercedes-Maybach S-Serisi

Mercedes-Maybach S-Serisi

70 yılı aşkın süredir lüks sedan segmentinde lider konumda olan Mercedes-Benz, yeni Maybach S-Serisi ile güç tazeliyor.

Yazı: Kadir Pirasoğlu

Dünyada ve Türkiye’de en çok satılan lüks sedan olma unvanına sahip Mercedes S-Serisi yenilendi. Markanın merkezinde yer alan S-Serisi pazara sürüldüğü 1951 yılından bu yana tüm dünyada 4 milyon adedin üzerinde satışla segmentindeki başarısını da kanıtlıyor. “Lüks” tanımında yeni bir boyutun kapılarını açan Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi ise S-Serisi’nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun dingil mesafesiyle iç yaşam alanını genişletiyor ve daha konforlu bir kullanım vaat ediyor.

ÖZGÜN DIŞ GÖRÜNÜM

İlk bakışta aracın krom süslemeleri, özgün tasarıma sahip uzun motor kaputu ve ön ızgarası karakteristik unsurları olarak göze çarpıyor. Mercedes-Maybach S-Serisi’nin krom kaplamalı dikey sütunlara sahip radyatör ızgarası, otomobilin uzaktan bakıldığında da hemen fark edilmesine katkı sağlıyor.
Arka kapılar, diğer S-Serisi modellerine göre daha büyük ve isteğe bağlı olarak elektrikli olarak da donatılabiliyor. Çift renk uygulamasıyla Mercedes-Maybach S-Serisi daha da özel bir görünüm kazanıyor. İsteğe bağlı donanımlar arasında yer alan iki rengi birbirinden ayıran çok özel bir çizgi bulunuyor ve bu çizgi yüksek kalite standartlarında elle uygulanıyor. Digital Light far teknolojisi son derece parlak üç LED’li bir ışık modülüne sahip.
Yeni Mercedes Maybach S-Serisi Kabin

ÜSTÜN KONFOR

Mercedes-Maybach S-Serisi tamamen yenilenmiş iç mekân tasarımına sahip. Yüksek teknolojili bir kumanda merkezi olarak görev alan 12.8inç’lik OLED merkezi medya ekranı standart donanım olarak sunuluyor. Yeni S-Serisi ile birlikte 2018 yılında tanıtımı yapılan öğrenebilir “yapay zeka” sisteminin ikinci nesli de kullanıma sokulmuş.
Ön koltuklardaki geniş kaplamalar yeni bir özellik olarak dikkat çekerken; kaliteli ahşap yüzeyler de sürücü ve ön yolcu koltuklarının arkasını süslüyor. First-Class arka koltuk donanımında ise benzer bir kaplama arkadaki iki koltuğun arasında da uygulanmış. Mercedes-Benz S-Serisi’nin uzun versiyonundan 18 cm daha uzun olan dingil mesafesinin tamamının kullanılmasıyla burada geniş arka koltuk yaşam alanı elde edilmiş.

PERFORMANS

Serinin S 400 d 4MATIC modeli 2.925cm3 motor hacmine sahip. Dakikada 243kW güç üreten motoruyla araç sıfırdan 100’e 5.4sn gibi kısa bir sürede çıkarken maksimum 250km sürat ulaşıyor.
İletişim: mercedes-benz.com.tr