Aura 51

Aura 51

Tekneniz eviniz olduğunda hacimler ve konfor öncelik kazanır.

Aura 51’in geniş kıçayna basamaklarına adım attığımızda tek gövdeli tutkunlarının bile sunulan alanlar ve ev konforuna hayran kalacağına bahse girebiliriz. Teknede uzun sürelerle kalmak veya yaşamak isteyenler için bu (eğer bu büyüklükte bir tekneye yeter bütçesi olacak kadar şanslıysanız) sizi; arkadaşlarınız, aileniz ve tüm oyuncaklarınız için yeterli hacmiyle kısa sürede denizde bir hayat hayali kurmaya başlatan kusursuz, modern ve büyük bir seri üretim katamaran.

Denemesini yaptığımız ve denize inen ikinci Aura 51 olan teknenin çok deneyimli sahipleri için de durum tam bu olmuş. The Ocean Race’in (önceki adıyla Volvo Ocean Race) ortağı John Salen eşi Christine ve köpekleri Leo ile teknede tam zamanlı yaşıyor ve çalışıyor.

Salen’ler önceki performans katamaranları olan bir Outremer 5X ile dünya turunda üç yıl boyunca oğullarıyla birlikte yaşamışlar. Sonrasında karada yaşadıkları yedi yılın sonunda daha konforlu, ancak 8-10 knot sürate ulaşabilen bir tekne istemişler.

Bu tekneyle planları yeni bir açıkdeniz macerası için Pasifik’e açılmadan önce Avrupa kıyılarını dört yıl boyunca gezmek.

Aura 51 test yazımızın devamnını Ocak sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.