X-35 kazanmaya devam ediyor

X-35 kazanmaya devam ediyor

2007 yılında Yılın En İyi Yarışçı teknesi seçilen X-Yachts’ın X-35 modeli, parkurlarda kazanmaya devam ediyor. Bir X-35 olan Balanu Mary powered by Mars Athletic, İstanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2022 yılı trofesinde IRC1 sınıfında şampiyon oldu.

Mayıs ayında başlayan ve 13 Kasım’da sona eren, toplam altı yarış üzerinden yapılan trofede ekip, sınıfında üç birincilik ve üç üçüncülük derecesi elde etti. Balanu Mary ayrıca bu yıl düzenlenen 38. Yıl Deniz Harp Okulu Kupası, 37. Yıl Amiral Kupası ve Heybeliada 1773 Kupası’nda birinci olmayı başardı. Tüm bunların dışında Türkiye’nin en zor ve uzun mesafeli yat yarışı olan 51. TAYK Deniz Kuvvetleri Kupası’nda da IRC1 sınıfında kupayı kaldıran ekip oldu.

Tutkulu bir yat yarışçısının ihtiyaç duyduğu pek çok özelliğe sahip olan X-35, talep üzerine üretilmeye devam ediyor. Resmi bir One-Design teknesi olarak hayatına devam eden model, hafif havada süratle hızlanabiliyor ve kolay abranabiliyor. Sadece 5kt rüzgârda bile kolayca harekete geçebilen X-35, iyi yerleştirilmiş vinçleriyle akıcı tromalolara izin verirken, dümenciye iyi bir görüş açısı sunuyor. İletişim: x-yachts.com.tr

Foto: Olga Sarma

Dergimizi Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.