14 yaşındayız!

Değişen dünya değişen tasarımlar - 2021 Aralık ayı Edito

Bir doğum günü sayımızı daha hazırlamanın sevinci içindeyiz. Bu sayıyla birlikte 14 yılı geride bıraktık. Denize olan sevgimizle adım attığımız yayıncılık hayatımızda birçok badire atlattık. Tıpkı bir insanın büyümesi gibi, zorlu, mücadeleli evrelerden geçtik.

Zor bir coğrafyada yaşıyoruz, yoğun bir ülke gündemimiz ve tatsız bir ekonomimiz var. Bütün bunların üzerine de iki yıldır ciddi bir pandemiyle uğraşıyoruz tüm dünya olarak. Ama herkes gibi yaşamayı, hayatın tadını çıkarmayı, umut etmeyi de seviyoruz.

Mavi dünya; yelkenlisi, motoryatı, sürat teknesi, su oyuncakları, koyları, engin denizleri, fırtınalarıyla bizi kendine çekiyor. Orası huzur bulduğumuz, karayla bağlarımızı kopardığımızda sanki tüm sorunlardan da kurtulduğumuz sihirli bir yer.

Amacımız; Bu mavi dünyadaki gelişmeleri sizlerle paylaşmak, tekne sahiplerine yeni ufuklar açmak, tekne üreticileri ve distribütörlerle okurlarımız arasında bir köprü olmak ve bu süreçte hep dinamik, algıları açık ve yenilikçi olmak

Yeni dünya düzeninde basılı dergi çıkarmak gittikçe güçleşiyor. Bunun birkaç nedeni var; değişen alışkanlıklar en başta geliyor. Ancak dijitalleşme de henüz okurları gibi çok genç. Tamamen dijitalleşmek için hâlâ zamana ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. O zamana kadar biz hem dijital platformlarda hem de bayide yerimizi almaya devam edeceğiz. Siz bizi kendinize en uygun platformdan okumaya devam edebilirsiniz. Bir derginin en büyük alkışı, okurlarıdır. Bu yüzden emeği geçenler kadar okuyarak katkıda bulunanlara da şükran borçluyuz.

Bu yıl da daha çok denizde kalın, mavinin tüm tonlarını içinize çekin, iyot kokusu burnunuzdan eksik kalmasın… Sessiz, sakin koylara demir atın, ne kadar şanslı olduğunuzu bir kez daha hissedin. Gece havuzlukta yatıp yıldızları sayın, bol bol yüzün, yeni yerler keşfedin ve sevdiklerinizle bolca vakit geçirin… Mutlu bir yıl olsun!

İyi okumalar, iyi seyirler.