Ocak sayısında dergimizde neler var?

Ocak sayısında dergimizde neler var?

2021 Ocak ayında dünyadan ve Türkiye’den güncel haberler, yeni tekneler, yeni teknolojiler, yarış haberleri, teknede her zaman işinize yarayacak pratik bilgiler.

Haberler

– Piyasadaki elektrikli tekneleri inceliyoruz… Elektrikli bir tekne isteyenler için piyasada çok fazla seçenek var, peki üreticiler, marinalar ve tüketiciler bu teknolojiye hazır mı?
– Proje ve mühendislik süreçlerini tamamlayarak iki modelin üretimine geçen Volant Yacht‘ın yenilikçi tasarımlarını inceledik.
– Benzerlerinden ayrışarak standartları yeniden belirleyen, akılcı tasarım detaylarıyla bezenmiş Oceanis Yacht 54’ü test ediyoruz.
– Zarif bir profile, verimli bir gövdeye ve harika bir iç dekorasyona sahip Azimut Grande Trideck’e göz atıyoruz.

Start Hattı

– Deniz Yılmaz’a ait Alfasail bünyesinde 2020 yılında parkura çıkan Namet Yelken Takımı, IRC 2 sınıfında İstanbul Yelken Kulübü Yat Trofesi’nin sahibi oldu.
– 2024 yılında yapılacak Paris Olimpiyat Oyunları yolunda hazırlıklarını sürdüren genç milli yelkencilerimizden başarılı sonuçlar…
37. America’s Cup hakkında aylardır beklenen protokol geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yarışlarda kullanılacak AC75 tipi tek gövdeli tekne bazı değişikliklere uğrarken yarışların hangi ülkede yapılacağı konusu henüz kesinlik kazanmadı.

Akıl Hocası

Yeni Teknolojiler
– Dünyada ilk seri üretim elektrikli trawler olmak üzere yola çıkan, sürat ve menziliyle dikkat çeken Eegle 20m mercek altında.
Filtreler belli aralıklarla tıkanabilir. Bu nedenle farklı senaryolarla karşılaşmadan önce uygun şartlarda pratik yapmakta fayda var.
– Otopilotunuzdan yüksek performans almanın yolu optimum konfor ve sürat sunacak şekilde ayarların nasıl yapılacağını bilmekten geçiyor.
– Tekne ve mürettebat için çok önemli olan yarış öncesi hazırlıklara dair bilinmesi gerekenler…

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Lifestyle Röportaj
– Deniz sevdalıları Derya Bilen ve Aslı Çarpar’ın hayallerinin peşinde 2022’de çıkacakları dünya seyahatinin detaylarını kendilerinden dinledik.

Okyanus Göçebeleri
– Pandemide teknelerini Tahiti’de bırakıp Türkiye’ye dönen Oya-Atacan Ergeneci çifti seyahatlerine kaldıkları yerden devam etmeye hazırlanıyor.

Başka Türlü Yaşamak
– Yaşamlarını teknede sürdüren Özlem ile Özkan, bu ay tekne sigortalarının püf noktalarını uzmanından öğreniyorlar.

Öteki Dünya
– Üst düzey sürüş keyfi ve konfor sunmayı amaçlayan Morris Garages’ın C SUV segmentindeki yeni modelini inceledik.

Dergimizi okumak için Abonelik Sayfası‘ndan abone olabilir, Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.