Sektörün yeni ismi: Volant Yacht

Sektörün yeni ismi: Volant Yacht

Proje ve mühendislik süreçlerini tamamlayarak iki modelin üretimine geçen Volant Yacht, yenilikçi tasarımlarıyla bu sezon denizlerde olmaya hazırlanıyor.

Volant Yacht, uzun yıllar yurtiçi ve yurtdışında tecrübelerin sonucu oluşturulan ekibiyle yat ve tekne üretiminde farklı bir vizyon yaratmak amacıyla, yenilikçi tasarım ve teknolojiler kullanarak, yeni nesil yüzer platformlar üretmek için kurulan sektörün en yeni firmalarından… Yönetim Kurulu Başkanı A. Levent Sipahi, aslen bir uçak pilotu. Bu işe girmeden önce yurt içi ve yurt dışındaki birçok üreticiyle görüşmüş ve detaylı araştırmalar yapmış. Bu projede de 2019 yılında trimonoran gövde tasarımıyla “The International Yacht & Aviation Awards” ödülünü kazanan yat tasarımcısı Baran Akalın’la çalışmışlar.

Proje ve mühendislik süreçlerini tamamlayan Volant Yacht’ın bu yıl suya indirmeyi planladığı modellerden ilki 12,95 metrelik katamaran motoryat Volcat 43, diğeriyse 13,75 metrelik yenilikçi houseboat Voluse 45.

Voluse 45 - Volant Yacht
Voluse 45, teras ve balkon gibi geniş açık alanlara sahip.

Volant Yacht üretimlerini ISO standardında, uluslararası CE belgeli malzemelerle yapıyor. Kalıplar ve modeller robot sistemle hazırlanıyor. Sertifikalı elyaf, reçine ve köpük kullanılarak sandviç panel yapıda, kompozit olarak tekneler Volant Yacht’ın Tuzla’daki tesisinde üretiliyor.

Türkiye öncelikli pazarları olsa da üretim kalitelerini kullanıcılara kanıtlamalarıyla birlikte global pazarda da olmak istiyorlar. Bu hedefle yenilikçi ve rekabetçi bir Türk firması olarak denizcilik sektöründe yerini alan Volant Yacht, sıra dışı ve göz alıcı tasarımlara sahip yüksek kaliteli ürünleriyle, dünya denizlerinde boy göstermeye artık hazır.

Volant Yacht ilk izlenim yazısının devamını Aralık sayımızda okuyabilirsiniz.

Dergimizi abone olarak ya da Turkcell Dergilik ve Magzter uygulamasını IOS ve Android tabanlı tablet ve telefonlarınızdan indirerek okuyabilirsiniz.